Askerlik Sorgulama
Askerin Buluşma Noktası

Yurt Dışında Çalışanların Askerlik İşlemleri

0 22

Askeri Soru: Merhaba Sayın Yetkili, 31 Temmuz tarihinde askerlik tecil sürem sona erecektir, Yurtdişinda kariyerime devam ettiğim için o tarihten önce yoklamada maalesef bulunamayacağim. Öncelikle bunun için askerlik şubesine maazeret bildirmek istiyorum bunun için ne yapabilirim ? Ayrica Agustos ayında ülkemi birkaç günlüğüne ziyaret için geleceğim, eğer tecil durumunda sorun yasar isem ülkemden cikmamda sorun olur mu ? Konu hakkında bigilerinizi rica ediyorum İyi Günler İyi Çalişmalar Doğan

Cevap: Merhabalar, durumunuz ile ilgili olarak konsolosluğa giderek askerlik işlemleriniz ile ilgili olarak konsoloslukta bulunanlara bilgilendirmede bulunabilirsiniz. Ayrıca bu bilgilendirmeden sonra ülkeye giriş çıkışlarınızda sorun yaşamayacağınızı umuyoruz.

Yorum yok
  1. GÖKHAN diyor

    merhaba ben aöf 4 yıllık tarih okuyordum ama bitiremedim. yani 2 yıl üst üste bu yılda dahil olmak üzere kaldım. daha aöf e başlamadan 1 yıl önce askerlik tecilimi 3 yıllık yapmıştım tecilim gecen yıl bitmişti galiba. 91 doğumluyum. hem çalışıp hem okumak zorundaydım. bu yıl ygs ye tekrar girdim kazandım. şimdi tercih yapacağım. şuan tam olarak aöf den kaydım silindi mi bilmiyorum. ama 2 yıl kalmış oldum toplamda. demek istediğim tercih edecegim 2 yıllık üniversite gelirse gidebilir miyim sorun çıkmadan. şimdiden teşekkür ediyorum.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.