Ana Sayfa Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

Yükseköğretime Geçiş Sınavı ( YGS ) 2011 Sınav Tarihi ve Sınav Belgesi Hakkında Açıklama

Bu haberin fotoğrafı yok

YGS yani Yükseköğretime Geçiş Sınavı, 2010 yılından itibaren uygulanacak olan iki aşamaları sınav sisteminin ilki. Yani LYS’den önce girilecek sınav.

YGS, ÖSS birinci kısmı ile benzerlik taşıyor. Yani genel konulardan, LYS’ye göre daha basit sorular sorulacak.

YGS’de hazırbulunuşlukları ölçülen adaylardan başarılı olanlar LYS’ye girmeye hak kazanacaklar. Bu yüzden çeşitli üniversitelere adım atmak için öncelikle YGS’de başarı şart.

YGS sınavı için bu sene giriş belgesi verilmiyor. Giriş belgenizi nasıl alabileceğiniz konusunda bilgi sahibi olmanız için haberimizin detaylarını inceleyiniz.

2011 YGS Sınavına girecek adaylara bu sene Sınava Giriş Belgesi Gönderilmeyecek bilindiği gibi. Eğer bundan haberi olmayan okuyucularımız varsa hiç telaş yapmasınlar haberegir.com ve haberimizi incelesinler. Bu konuda bilgi sahibi olmayan arkadaşlarınıza da haberimizi iletebilirsiniz.

2011 Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) 27 Mart 2011 Pazar günü yapılacaktır.

Bu sınavda adaylara Sınava Giriş Belgesi gönderilmeyecektir. Adaylar sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesi’ni, T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile 7 Mart 2011 günü saat 14.00’ten itibaren ÖSYM’nin http://ais.osym.gov.tr internet adresinden haberegir.com edineceklerdir. Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile adayın fotoğrafı bulunacaktır.

Adaylar internetten edinecekleri bu belgelerin renkli ya da siyah-beyaz çıktılarını sınav günü yanlarında bulundurmak zorundadır. Bu belgesi yanında olmayan adaylar sınava alınmayacaktır.

Adayların sınava girecekleri binayı sınav gününden önce görmeleri yararlarına olacaktır.

Fotoğraflı ve onaylı Özel Kimlik Belgesi olarak sadece Nüfus Cüzdanı veya Pasaport kabul edilecektir. Nüfus Cüzdanı fotoğraflı ve TC Kimlik Numarası yazılı olmalıdır. Özel kimlik belgesi olarak nüfus cüzdanını veya pasaportunu sınav günü yanında bulundurmayan aday, gerekçesi ne olursa olsun sınava alınmayacak; sınava alınsa bile sınavı geçersiz sayılacaktır.

Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

KAYNAK :  ÖSYM