Askerlik Sorgulama
Askerin Buluşma Noktası

Yoklama Kaçaklarına Verilen 15 Gün Süre

1

merhaba ben 27 yaşındayım ve halen okumaktayım geçen sene maddi ve manevi durumlardan dolayı kaydımı yenileyemedim bu yüzden ocak 2014 ten itibaren yoklama kaçagı olarak gözüküyormusum polis memuru tarafından yoklama kaçağı oldugumu ögrendim askerlik şubesine götürüldüm bana 15 gün süre verdiler ögrenciyim dedim fakat eylülde kayıt yenilemem var şimdi ögrenci belgesi vermiyorlar dedim bir sey demedi evraklarını tamamla gel dediler ayaküstü ben tekrardan askerlik şubesine gidecem durumu mu belirtecem ve bu arada benim 14 temmuzda da mahkemem var evraklarım için kalan sürem 6 gün bana ögrenci belgesi için eylüle kadar izin verirlermi ancak ögrenci belgemi o zaman alabilirim yeni yönetmenlik gereği 1 dönem harç parasını yatıramayanlar ögrenci belgesi alamıyormus şimdiden teşekkürler.

Cevap: Merhaba yoklama kaçağı durumun düştüğünüz için yakalandıktan sonra 15 gün içinde evraklarınızı tamamlayıp askerlik şubesine teslim etmelisiniz. Aksi durumda cezanız dahada artabilir. Ancak askerlik şubesine tekrar giderek durumunuzu ayrıntılı şekilde anlatınız, izin verirlermi vermezlermi sizin sistemde kayıtlı olan durumunuza göre değerlendireceklerdir.

1 yorum
  1. mehmet tekin diyor

    Merhaba,ben yurt dısında lisans egitmi almaktayım ve yaklasık 6 ay ıcınde mezun olacam..2014 ocak ayı itibari yasımdan dolayı(30) yoklama kacaı durumuna düsmüsüm!ve ben 10 gün icerisinde türkiyeye giris yapmak zorundaım Havaalanında herhangi bir sorunla karsılasacakmıyım ? vede en önemlisi gerci cıkıs yapabilecekmiyim cunku geri dönüp mezun olmam lazım !acıkcası büyük stresdeyim nasıl bır problemle karsılacagımı bilmiyorum bana gerekli bilgiyi verirsenin cok sevinirim iyi günler..

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.