Yoklama Kaçağı Kağıdı Geldi Ne Yapmalıyım ?

37

88 doğumluğum askerlik şubesine hiç uğramadım açıköğretim lisesini bitirmek için uğraşıyorum hakkımda yoklama kaçağı olduğuma dair kağıt geldi okulu bitirmeme bir dönem kaldı lise diplamasını aldıkdan sonra askerliğimi tecil ettirme şansım varmı?

Cevap: Merhaba, öncelikle yapmanız gereken askerlik şubesine giderek eğitim gördüğünüzü belirtmeniz ve yoklama kaçağı durumunuzu düzelttirmelisiniz. Sonrasında ise eğitiminiz için askerliğinizi tecil edeceklerdir.

2 Yorumlar
  1. MEHMET SÖZERİ diyor

    Merhaba ben ilk yoklamammı yaptırıp tecil ettim şubat 2012 celp dönemimdi ancak yatay geçişle aöf işletmeye 2009 da kayıt yaptırdım ve okul 3 yıl uzadı en son 2013 güz dönemine kayıt tarihini istemeden kaçırdım abahr döneminden itibaren devam ettim ve şu ana son sınıf öğrencisiyim 5dersim kaldı üstelik azami sürenin bitmesine 1 yıl var buna rağmen şubeden bana durum bildirmem isteği geldi(evrak tebliğat) tam kayıt dönemimde kayıt yenilettim ve üniversitenin de verdiği belgeyi alıp şubeye gittim bana kaçak olduğumu ve öğrenci durum belgesinde öğrencilik hakkı yoktur işaretli.ben okulu bitirip askere gitmek istiyorum lütfen yardımcı olun yaklaşık 1 yıldır evliyim yardımcı olun ne olur.ne yapmam gerekiyor.teşekkürler

  2. mehmet yavuz diyor

    Selamun aleyküm sorununuzu nasıl hallettiniz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.