Yoklama Kaçağı Ceza İptal İşlemleri

Yoklama Kaçağı Ceza İptal İşlemleri

Yoklama Kaçağı Ceza İptali: Ben 2013 haziran ayında okumakta oldugum ön lisans programını bitirdim ve temmuz ayında işe başlamak için askerlik subesinden tecil belgesi alıp işe başladım ve tecil belgemde 2016 ya kadar tecilli oldugum yazıyordu ancak agustos ayında okuldan ilişiğim kesildiği icin 5 kasım tarihinde yoklama kacağı durumana düşmüşüm ve bana bununla ilgili hic bir acıklama uyarı tebligat yapılmadı calıstıgım için ve herhangi bir sıkıntım olmadıgı icin askerlik subesine tekrar gitmedim taki agustos ayında tekrar tecil belgesi almaya gittiğimde 5 kasımdan beri yoklama kacağı oldugumu öğrendim ve bana para cezası kestiler ceza tebligatının gelmesini bekliyorum itiraz etmek için.

Benim sorum şu:

1-) bana hiç bir şekilde böyle birşey bildirilmediği ve haberim olmadıgı halde bana bu cezayı nasıl kestiler?

2-)temmuz ayında alıp iş yerine verdiğim ilk tecil belgemi iş yerinden rica edip almış bulunmaktayım ve elimde kanıtlayıcı bir belgem var ama belgenin altında not kısmında bu belgenin gecerliliği öğrenciliği devam ettiği zaman gecerlidir yazıyor bu nasıl bi etki eder?

Ben bu parayı ödemek zorundamıyım ? vereceğiniz cevaplar için şimdiden tesekkur ederim arkadaşlar, bilgisi olanlar lütfen alt kısımdan yazsınlar.

YORUMLAR

  1. İzzet Yetim dedi ki:

    Merhabalar. Askerlik şubesine Mayıs sonunda yoklamaya gittim. Askeri hastaneye sevk edildim. Haziran 2ye kadar belgeleri götürmem gerekiyordu ancak halen belgeleri götürmedim. Şimdi ne olacak? Ceza mı öderim?

  2. Serhan şahin dedi ki:

    Askerlim yeni bitdi şartlar ölümler çocugumun hastalı geç yapmama sebeb oldu ve askerlik cezam 9680 lira geldi ödeme gücüm yok ne yapmam lazım