YeniFoça 7.Jandarma Komando Eğitim Alay Komutanlığı

YeniFoça 7.Jandarma Komando Eğitim Alay Komutanlığı

İzmir’in Foça ilçesine bağlı Yenifoça, birkaç mahalleden oluşan bir yerleşim yeridir. Konum olarak, Bucak mevkiine yakındır, ve İzmir’e 65 km, Foça ilçesine ise 20km uzaklıktadır.

Bu bölgede bulunan 7. Jandarma Eğitim Komando Alay Komutanlığı, komando branşında ve Mekanize Jandarma Komando ihtisasındaki er ve erbaş yetiştirir.

Yenifoça Komutanlığı’na ulaşım, İzmir’den İZBAN ( İzmir Banliyösü ) aracılığıyla otobüs aktarmalı olarak, ve Yenifoça Toplu Taşıma Kooperatifi ile sağlanır. Özel araçla gelecek olanlar ise, İzmir istikametinden Çiğli yolu üzerinden; veya Çanakkale istikametinden Menemen’i geçerek Yenifoça yolu üzerinden sağlanabilir.

Hem sosyal hem de sağlık hizmetleri bakımından pek çok imkanın er ve erbaşlara sağlandığı komutanlıkta, şu olanaklar bulunur:

Rehberlik ve Danışma Merkezi
1’inci Basamak Muayene Merkezi
İnternet Cafe
Yemekhane ve Kantin
Yatakhane ve Banyolar
Er Gazinosu

Banka hizmetleri komutanlık içerisinde bulunan Ziraat Bankası Şubesi, Ziraat Bankası ATM’si ve ING Bank ATM’si ile; postane hizmetleriise yine komutanlıkta bulunan PTT Şubesi ile sağlanır.

İletişim Bilgileri:

Posta Adresi: 7. Jandarma Eğitim Alay Komutanlığı … Tabur Komutanlığı … Bölük Komutanlığı

Yenifoça / İzmir

Alo Mehmetçik Hattı: 0 232 827 01 46

2009 yılından bu yana Eski Foça’ya bağlı bir mahalle olan Yenifoça; Fula Dağı, Şaphane Dağı, Kızıldağ ve Değirmentaşı Dağı arasında bulunur. İzmir ve Ege’nin geneline benzeyen ılıman bir havası vardır. 1455’e kadar Cenevizliler’in kontrolünde kalmış, bu tarihte Fatih Sultan Mehmet tarafından Osmanlı topraklarına katılmıştır.

İzmir merkeze 45 dakika uzaklıkta olan Yenifoça’da; Fatih Camii, Osmanlı Mezarlığı, Kızlarağası Hanı ve Asansör gibi turistik merkezler bulunur.

Bergama tulum peyniri ve Kemalpaşa kirazı ise bilinen yiyeceklerindendir.

YORUMLAR

  1. Ali Özübek dedi ki:

    meraba ben muayenede komando olmak istedgmi belirrttm boyum kilom buna uygun sizce yaparlrmı komando