Son Dakika
14 Kasım 2018 Çarşamba

Yeni Sistemde Askerlik 2 Ay Olabilir!

30 Ekim 2018 Salı, 04:25

Henüz detaylar netleşmese de askerlikle ilgili yeni sistemin çıkacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Askerlikle ilgili olarak artık yeni bir sistemin uygulamaya konulacağına artık kesin gözüyle bakılıyor. Milyonlarca yığılmanın yaşandığı askerlik sisteminin rahatlatılması ve profesyonel askerliğe geçişin hızlandırılması için hükumetin konuyu öncelikli olarak görüşerek karara bağlayacağı düşünülmekte. Bedelli askerlik başvurularının devam ettiği bu günlerde askerlik sistemi ile ilgili olarak iddialar ortaya atılmaya başlandı.

ASKERLİK SÜRESİNİN 2 AY OLACAĞI İDDİA EDİLİYOR

Yeni askerlik sistemine dair ortaya atılan iddiaya göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklamaların ardından yeni sistemin hem para ödemeli kısa askerlik hem de eskisi gibi uzun askerlik alternatifli olması bekleniyor. Buna göre ilk ortaya atılan zorunlu askerlik süresinin 3 ay değil 2 ay olabileceği, vatandaşların bundan sonraki süreci ise belirli bir para yatırarak tamamlama hakkına olabilecekleri söylenmekte. Bir diğer görüş ise Uzun ve kısa olan eski sistemin de kalması ve isteyenin istediği sisteme göre askerliğini yapması da ihtimaller arasında.

SON SÖZ CUMHURBAŞKANINDA

Askerlik sistemine dair bu çalışmalar tamamlandığında onay için Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunulacak. Birkaç alternatifli olarak sunulacak olan bu yasa önerileri için ise son kararı Cumhurbaşkanı Erdoğan verecek. Ayrıca yasa adına somut atılması için bedelli askerlik başvurularının sona ermesinin beklendiği de ortaya atılan iddialar arasında.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

cccc Tasarım ve Programlama: gjy6ıj67ıjj