16 Ağustos 2018 , Perşembe

Yedek Subayların Erken Sevk İşlemleri Nasıl Yapılır?

Yükümlü bireylerin erkenden sevk istemiş oldukları celp dönemlerine göre askerlik şubelerine başvuruda bulunması gereken süreler bulunmaktadır. Bunların yanında askerlik için yaptırılmış olan sevkler konusunda bir nedeni ya da sebebi olan bireylerin, erken sevk başvurusu yapabilmek adına öncelikle erteleme işlemini yapan kurumdan bu ertelemeyi iptal ettirmeleri gerekir. Ayrıca belirtilen zaman dilimi içinde erken sevk başvurularını tekrardan yapmaları gerekir.

Ertelemesinin iptal edilme kararı alınmış olan kişilerin erken sevki uygun görmeleri halinde, celbe katılmamaları durumunda erteleme işlemler için koymuş oldukları şartların devam ediyorsa ilgili kurumla tekrardan bir görüşme içine girmeleri gerekir. Bunun yanında müracaatta bulunduktan sonra erteleme işlemlerini tekrardan yaptırmaları gerekmektedir.

Erken sevk dilekçesinin verilmesi halinde, okulundan dolayı yada yurt dışına çıkma durumu söz konusu olduğu takdirde, ilgili tarafça ilk olarak verilen erken sevk dilekçesi işleme alınacaktır.


İlginizi Çekebilir

Lisans Mezunlarının Askerlik Sorgulama İşlemleri

Askerlik yerlerinin açıklanmasının ardından Lisans mezunları da askerlik yerlerinin açıklanmasını beklemekteler. Genelde askerlik yerlerinin açıklanmasının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir