Ana Sayfa Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

Yedek Subayların Erken Sevk İşlemleri Nasıl Yapılır?

Yükümlü bireylerin erkenden sevk

Yükümlü bireylerin erkenden sevk istemiş oldukları celp dönemlerine göre askerlik şubelerine başvuruda bulunması gereken süreler bulunmaktadır. Bunların yanında askerlik için yaptırılmış olan sevkler konusunda bir nedeni ya da sebebi olan bireylerin, erken sevk başvurusu yapabilmek adına öncelikle erteleme işlemini yapan kurumdan bu ertelemeyi iptal ettirmeleri gerekir. Ayrıca belirtilen zaman dilimi içinde erken sevk başvurularını tekrardan yapmaları gerekir.

Ertelemesinin iptal edilme kararı alınmış olan kişilerin erken sevki uygun görmeleri halinde, celbe katılmamaları durumunda erteleme işlemler için koymuş oldukları şartların devam ediyorsa ilgili kurumla tekrardan bir görüşme içine girmeleri gerekir. Bunun yanında müracaatta bulunduktan sonra erteleme işlemlerini tekrardan yaptırmaları gerekmektedir.

Erken sevk dilekçesinin verilmesi halinde, okulundan dolayı yada yurt dışına çıkma durumu söz konusu olduğu takdirde, ilgili tarafça ilk olarak verilen erken sevk dilekçesi işleme alınacaktır.