Wolff Parkinson White (WPW) Rahatsızları Askerlik Yapar mı?

Wolff Parkinson White (WPW) Rahatsızları Askerlik Yapar mı?

Merhabalar, Ben yaklaşık 2 yıl önce doğuştan kalp rahatsızlığım olduğunu öğrendim ve 20 li yaşlarda belirtileri çıkarmış ve öyle oldu Wolff Parkinson White (WPW) Hastalığı diye bir hastalık ve ben elektro kardiyak diye bir tedavi oldum, anjio ya benziyor ama şuan eskisi kadar olmasa da kalbimde hep bir sızı oluyor, heyecan, korku panik durumumda Ritim çok değişiyor baş dönmesi göz kararması ve halsizlik meydana geliyor, ve çabuk yoruluyorum.

Bu durumum elverişsiz raporu gerektirir mi, çünkü spor yaparken bile çok verimli olamıyorum hemen halsiz kalıyorum. Şuan tecilli olduğum için ne yapmam lazım muayene talebi nasıl alınır? Saygılarımla..

Merhaba, Wolff Parkinson White (WPW) Rahatsızlığı olan kişilerde genelde Askerliğe Elverişli Değildir raporu verilmektedir. Ancak bazı istisnai durumlarda askerliğe elverişli raporu da çıkmaktadır. Bu durum aslında askerlik muayenenizden sonra bazı testler ve kararlar doğrultusunda belirlenecek bir durumdur. Askerlik muayeneniz için askerlik şubesine giderek muayene işleminizi başlatabilirsiniz.

YORUMLAR

  1. Sedat Kale dedi ki:

    Slm benim askerliğim ocak ayına kadar tecilli. Bende de wpw hastalığı mevcut. Bu durumda muayene olabilmek için tecilimi bozdursam ve askerliğe elverişli şeklinde bir sonuç çıkması halinde hemen askere gönderilir miyim. Rapor alma islemi cok uzun surer mi. Ya da alabilir miyim bir kere bayildim. Şimdiden teşekkürler.

    1. Mehmet dedi ki:

      Merhaba Sedat Kale üsteki soruyu ben sormustum, sen ne yaptın var mı bir gelişme hastalığın ve askerlik ile alakalı?