15 Ağustos 2018 , Çarşamba

Vefat Bilgisi Sorgulama

E-devlet sayesinde birçok işlemlerimiz kolaylaşmış durumda. Artık yerimizden kalmadan bir çok işlemimizi turkiye.gov.tr adresinden rahatlıkla sorgulayabiliyoruz.

Gelişen teknolojiyle birlikte hizmetler arasına her geçen yenisi eklenirken sizlere İstanbul Büyükşehir Belediye için eklenmiş olan vefat bilgisi sorgulama hizmetini tanıtacağız.

Hizmet şimdilik sadece İBB (İstanbul Büyükşehir Belediyesi) için sınırlı olmakta birlikte, ilerleyen zamanlarda bütün illere de eklenecektir.

E-devlet Üzerinden Vefat Bilgisi Sorgulama Nedir?

Vefat bilgisi sorgulama hizmeti ile belirli bir tarih girerek o tarihteki, vefat eden kişilerin isim soy isim bilgilerine, baba adı, vefat tarihi, doğum tarihi, yaşı, ölüm sebebi, cenazeyle ilgilenen kişi bilgisini, namaz ve defin yeri bilgisi ve mezarlık bilgilerini öğrenebilirsiniz.

E-devlet Üzerinden Vefat Bilgisi Sorgulama Nasıl Yapılır?

E-devlet sitesi turkiye.gov.tr adresine girdikten sonra TC kimlik no ve şifrenizle giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş yaptıktan sonra sol menüde yer alan Belediyeler bağlantısına tıklayarak, karşınıza gelen ekranda İstanbul Büyük Şehir Belediyesini seçip, karşınıza gelen hizmetler menüsü altında yer alan Vefat bilgisi sorgulama bağlantısına tıklıyoruz. Karşımıza gelen sorgulama formunda sadece tarih aralığı belirtmemiz yeterli oluyor. Belirli bir tarih yazdığınızda o tarihte vefat eden bütün kişi bilgilerini görebilir, detay görmek istediğiniz kişinin yanında bulunan detay butonuna basarak detayları görebilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere E-devlet üzerinden nasıl vefat bilgisi sorgulama işlemi yapacağınızdan bahsettik. E-devlet hizmetleri gün geçtikçe yenileriyle karşımıza çıkmakta. Yeni çıkan hizmetlerde görüşmek üzere.


İlginizi Çekebilir

Bedelli Askerlik Kredi Oranları Ne Kadar?

Ayrıntıları bugün netleşen bedelli askerlik yasasından faydalanmak isteyen vatandaşlarımız için bankadan kredi çekmeleri durumunda yapmaları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir