Son Dakika
14 Kasım 2018 Çarşamba

Van Askerine 300 TL Maaş

08 Aralık 2011 Perşembe, 07:34
Van Askerine 300 TL Maaş

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Van, Merkez ve Erciş‘te görevli kamu çalışanlarına, 6 ay süreyle, 300 TL tazminat ödeneceği söyledi.

Şimşek, söz konusu tazminattan, sürekli görevle fiilen çalışan devlet memurlarının, uzman jandarma ve uzman çavuşlar dahil Türk Silahlı Kuvvetleri personelinin de yararlanacağını kaydetti.

TAZMİNATLAR, VERGİDEN MUAF OLACAK

Tazminattan, eşlerden her birinin ayrı ayrı yararlanması durumunda, her bir eşe bu tutarın yüzde 75’nin ödeneceğini belirten Şimşek, tazminatın, fiilen görev yapılan süreyle orantılı olarak ay sonunda ödeneceğini bildirdi. Şimşek, tazminatların, damga vergisi hariç herhangi bir vergi ve kesintiye tabi tutulamayacağını da kaydetti.

FAZLA MESAİ

Bakan Şimşek, deprem nedeniyle fiilen fazla çalışma yaptırılan devlet memurlarına, 23 Ekim 2011 tarihinden itibaren 6 ay süreyle, ayda 90 saati ve saat başına merkezi yönetim bütçe kanununda belirtilen fazla çalışma ücretinin 2 katını geçmemek üzere, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığınca belirlenecek esaslar çerçevesinde fazla çalışma ücreti ödeneceğini de bildirdi. Fazla mesai ücretinden askerlerin yararlanıp yararlanmayacağı bilinmiyor.

0 Yorum

  1. murat sarac

    4 Ağustos 2013 at 11:48

    askeri maaslar ne zamn yatacak

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

cccc Tasarım ve Programlama: gjy6ıj67ıjj