Ana Sayfa Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

Van Askerine 300 TL Maaş

Bu haberin fotoğrafı yok

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Van, Merkez ve Erciş‘te görevli kamu çalışanlarına, 6 ay süreyle, 300 TL tazminat ödeneceği söyledi.

Şimşek, söz konusu tazminattan, sürekli görevle fiilen çalışan devlet memurlarının, uzman jandarma ve uzman çavuşlar dahil Türk Silahlı Kuvvetleri personelinin de yararlanacağını kaydetti.

TAZMİNATLAR, VERGİDEN MUAF OLACAK

Tazminattan, eşlerden her birinin ayrı ayrı yararlanması durumunda, her bir eşe bu tutarın yüzde 75’nin ödeneceğini belirten Şimşek, tazminatın, fiilen görev yapılan süreyle orantılı olarak ay sonunda ödeneceğini bildirdi. Şimşek, tazminatların, damga vergisi hariç herhangi bir vergi ve kesintiye tabi tutulamayacağını da kaydetti.

FAZLA MESAİ

Bakan Şimşek, deprem nedeniyle fiilen fazla çalışma yaptırılan devlet memurlarına, 23 Ekim 2011 tarihinden itibaren 6 ay süreyle, ayda 90 saati ve saat başına merkezi yönetim bütçe kanununda belirtilen fazla çalışma ücretinin 2 katını geçmemek üzere, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığınca belirlenecek esaslar çerçevesinde fazla çalışma ücreti ödeneceğini de bildirdi. Fazla mesai ücretinden askerlerin yararlanıp yararlanmayacağı bilinmiyor.