Askerlik Sorgulama
Askerin Buluşma Noktası

Uzman Erbaşlar Ne Zaman Maaş Alır

0 141

Uzman Erbaş olma hayali kuran binlerce genç başvuru, seçim ve diğer aşamalar için 2018 yılı için gerekli süreci yaşamaya devam ediyor. MSB uzman erbaş temini için adaylara SMS gönderilmeye ve gerekli şartları taşıyan adayların seçimine başlandı.2. grup başvurusununda bulunan adaylara bilgilendirme mesajları gönderilmeye başlandı. Bu süreçte adayların merak ettikleri hususların başında uzman erbaşların maaşlarının ne kadar olduğu ve bu maaşların ne zaman işleyeceği hususu yer alıyor. Bu makalemizde bu konuda yer vereceğiz.

Uzman erbaşların seçim çağrısının sonuçlarının açıklandığını geçtiğimiz günlerde size duyurmuştuk. BURADAN sonuçları kontrol edebilirsiniz. Bu adaylar için açılacak olan uzman erbaşlık kursları ve diğer hususlar konusunda sitemizde ve KKK sitesinde haber yapılacaktır. Adayların bu gelişmeleri takip etmeleri önem arzetmektedir.

Uzman Erbaşlar Ne Kadardır?

Arker maaşlarını işlediğimiz “2018 Asker Maaşları” başlığında detaylı konumuzda 2018 maaşları tek tek kalem kalem sizlere açıklanmıştı. Arker maaşları, görev yaptığı yere göre çok farklı değerlere ulaşabiliyor. Eğitim durumu, kariyeri ve tazminatları ile çok değişiklik gösterebiliyor. Lütfen bu hususu da hesaba katınız. Uzman Erbaşlar, 2018 yılı içinde terör tazminatları ile birlikte 3200 ile 3900 TL civarında maaş alırlar. Bu maaşlara Temmuz 2018 tarihinde %6 civarında ek zam eklenecektir.

Uzman Erbaşlar Ne Zaman Maaş Alır

Uzman er baş olacakların merak ettikleri hususların başında maaşların ne zaman işleyeme başlayacağı konusu gelmektedir. 1111 Sayılı Askerlik kanunu bu gibi hususları içermektedir. Uzman erbaşlar, eğitim kurslarına alındıktan itibaren maaşları işlemeye başlar. Yani maaş almaya hak kazanırlar. Bu sayede maddi olarak tüm düşüncelerden kurtulur ve kendilerini mesleklerine ve eğitimlerine verirler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.