Ana Sayfa Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

Üniversite Öğrencileri Yaz Tatilinde Askerlik Yapıcak mı? Üniversiteliler yazın mı askerlik yapıcak, tatilde askerlik yapılcakmı?

Bu haberin fotoğrafı yok

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, grup toplantısında kendisini ‘bedelli askerlik’ konusunda eleştiren Başbakan Erdoğan’a, “Senin oğlun vali gözetiminde 21 gün askerlik yaptı hoştu da milletin çocuğuna yaparken mi ağırına gidiyor?” yanıtını verdi.


İşte Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları:


“Japon halkına geçmiş olsun diyorum. Çok büyük bir felaket yaşadılar. Tarihi bağlarımız var. Onların acısı bizim de acımızdır.


Önemli bir sanatçı Sayın Tatlıses bir saldırıya uğradı. Hekimi aradım, oğlunu aradım hayati tehlikeyi atlattığı ama bir tarafına felç indiğini öğrendim. Umarım bir an evvel düzelir.


Emeklilere mesajımız var, çiftçilere mesajımız var. Halkın iktidarında mazot 1,5 lira olacak. Bunun sözünü verdik.


Taşeron işçiler de unutmasınlar. Taşeronluğu tarihe gömeceğiz. Cumartesi günü taşeron mitingimiz Gebze’de olacak.


BAŞBAKAN’A CEVAP
Askerlik sırasını bekleyenler mesajlarımızı verdik. Askerlik 9 aya, aşamalı olarak da 6 aya inecek. Biriken askerlik için de bedelli askerlik yapacak. Geliri olmayanlar da aynı süre içinde askerliklerini yapacaklar.


Sen çocuğuna valinin gözetiminde 21 gün askerlik yaptırırken hoştu da milletin çocuğuna yaparken ağrına mı gidiyor. Üniversite öğrencileri yaz tatilinde yapacaklar askerliğini. Efendim diyorlar ki “olur muymuş”. Sizin dünyadan haberiniz yoksa ne yapalım.


Yurt sorunu 2 yıl içinde kalkacak. YÖK’ü de kaldıracağız, harçları da kaldıracağız.


Atanamayan öğretmenlerimiz unutmasın kendilerine kim söz verdi kim sözlerinde durmadı unutmasınlar.


Bu kürsüden bütün Türkiye’ye söz, darbecilerden kim adam gibi hesap soracak herkes görecek. Bunlar Kenan Evren’e yatıp kalkıp dua ediyorlar “iyi ki darbe yaptınız biz de mağdur edebiyatı yapıyoruz” diye bunlar darbecilere madalya takar biz hesap soracağız.”