Twitter ve SEO

Birçok ünlü de Twitter modasına uymuş durumda. Bu ünlülerin içinde eski ve yeni başkanlar ve oyuncular da var. Twitterholic.com’a göre takipçi sayısı bakımından en üst sıradaki 100 Twitter hesabı ünlülerle dolup taşıyor.

Twitter‘ın uygulamaya yönelik birçok faydası var. Twitter’ı iş veya iş ortağı bulmak, yeni bir işletmenin reklamını yapmak, siyasi tartışmalara katılmak ve spor muhabbetleri yapmak kısacası istediğiniz her şey için kullanabilirsiniz.

Çoğu insan Twitter’ı sadece eğlence amaçlı kullanıyor olsa da, şirketler Twitter hesapları sayesinde para kazanma yoluna gidiyor. Örneğin, haber ajansları haber başlıklarını veya ürün satan şirketler yeni kampanyalarını tweet atarak duyuruyor.

Twitter kullanmayı planlıyorsanız, aşağıdaki tüyoları da göz önünde bulundurmanız faydalı olacaktır:
İlerde kullanma ihtimalinize karşı bir hesap açarak geleceğe yatırım yapın. Seçmek istediğiniz adı başka biri kullanıyor olabilir. Profilinizi optimize etmeniz yararınıza olacaktır. Ad, Kullanıcı Adı, Daha Ayrıntılı Bilgi için kullanılacak URL ve Bir Satırlık Biyografi (One Line Bio) bölümlerine özellikle özen gösterin. URL yapıları seo için önemli bir kriterdir.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir