Türk Polis Teşkilatının 166. Kuruluş Yıl Dönümü

Türk Polis Teşkilatının 166. Kuruluş Yıl Dönümü

Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 166. Yıl Dönümü
Eskişehir Valisi Mehmet Kılıçlar, Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 166. yıl dönümünü hep birlikte kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşadıklarını bildirdi.

Eskişehir Valisi Mehmet Kılıçlar, Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 166. yıl dönümünü hep birlikte kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşadıklarını bildirdi.

Vali Kılıçlar, Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 166. yıl dönümü nedeniyle yaptığı yazılı açıklamada, Emniyet Teşkilatının kurulduğundan bugüne kadar, ülkede huzur ve güvenliği sağlamayı, vatandaşın can ve mal güvenliği ile namusunu korumayı kendisine görev bildiğini belirtti.

Teşkilatın, aciz ve yardıma muhtaç insanlara yardımı, devletiyle ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü hedef alan tehdit ve tehlikelere karşı amansız şekilde mücadele ettiğini ifade eden Vali Kılıçlar, yetkilerini yasalardan, desteğini halkımızdan alan Türk Polis teşkilatının 166. yıl dönümünü hep birlikte kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti.

Polisin, Türkiye’nin ve Eskişehir’in huzur ve güvenliğinin sağlanmasında, üzerine düşen tüm sorumlulukları güler yüzlü, objektif, yardımsever, dürüst ve özverili görev anlayışıyla etkin, verimli ve süratle yerine getirdiğini bildiren Kılıçlar, halkın sevgi güven ve desteğini alan Türk polisinin, bundan sonra da yapacağı hizmetlerde insan haklarına saygılı, hukukun üstünlüğüne inanan, Atatürk İlke ve İnkılaplarına gönülden bağlı, demokratik ve laik Cumhuriyetin bir kurumu olarak aynı inanç ve özveriyle görevini sürdüreceğinden emin oduğunu ifade etti.

Vali Kılıçlar, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“Devlet ve vatandaş arasındaki diyaloğun en önemli basamaklarından birini oluşturan Polis Teşkilatı, İlimizde de vatandaş odaklı kamu hizmeti anlayışıyla çalışmalarını sürdürmektedir. Milletimizin birlik ve beraberlik içinde huzur ve güvenliğini sağlamak adına, polis zaman mefhumu gözetmeden, fedakarca görev yapmaktadır. Polisimiz zor koşullar altında üzerine düşen görevleri yerine getirmeye çalıştığından, çağın getirdiği gelişme ve değişimlere ayak uydurmak için önemli atılımlar yapılmaktadır. Son yıllarda gösterdiği gelişme, altyapı, eğitim düzeyi, teknik, teknolojik ve araç gereç yönünden polis teşkilatı gıpta edilecek noktaya gelmiştir. Polisimiz suç ve suçluyla mücadele ederken güvenliğin ve ihtiyaçlarının sağlanması hususunda verdikleri her türlü desteklerinden dolayı kadirşinas Eskişehir halkına, kamu kurumlarına ve sivil toplum kuruluşlarına teşekkür ediyorum. Polisimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Polis asker kadar disiplinli, hukukçu kadar hukuk adamı, bir anne kadar şefkatli olmalıdır. Herkesin polisi kendi vicdanıdır. Fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır’ sözüne uygun olarak görev yapacak ve ülkemizin bölünmez bütünlüğüne de sonsuza kadar sahip çıkacaktır. Polisimizin vatandaşlarımızla iyi iletişim kurarak, bu güveni zedeleyecek tutum ve davranışlardan özenle kaçınacağına, halkımıza en iyi hizmeti sunabilmek çabası içinde olacağına inanıyorum. “

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.