Askerlik Sorgulama
Askerin Buluşma Noktası

Türk Askerleri Suriyeye Giriyor mu ?

0 20

Mossad’a yakınlığıyla bilinen Debka: “Türkiye dahil 5 ülke, Suriye’ye askeri müdahaleye hazırlanıyor”

İsrailli istihbarat çevrelerine yakınlığıyla bilinen İsrail kökenli Debka örütbağ yayını, Türkiye, ABD, Fransa, İngiltere ve İtalya’nın Suriye’deki dehşete müdahale etmek için askeri hazırlıklara yavaş yavaş başladığını ancak harekete geçilmeden önce ABD’nin kararının beklendiğini öne sürdü.

ASKERİ HAZIRLIK BAŞLADI

Debka, yalanlanmasına rağmen Türkiye, ABD, Fransa, İngiltere ve İtalya’nın Suriye’deki dehşete müdahale etmek için askeri hazırlıklara yavaş yavaş başladığını iddia etti.

ABD’NİN KARARI BEKLENİYOR

Washington’a yakın kaynaklara göre, ABD Başkanı Barak Obama’nın Pentagon’un Suriyeli isyancıları korumak için planını sunduktan sonra son karar için hazır olduğunu yazan Debka, bu sürecin Libya operasyonunda da aynı olduğunu ve yine harekete geçilmeden önce ABD’nin kararının beklendiğini savundu.

MISIR VE KATAR’IN TAVRI BEKLENİYOR

Haberleri kimi zaman eleştiriye de uğrayan Debka, ABD’nin Tunus’ta gerçekleştirilecek “Suriye’nin Dostları Grubu” toplantısı sonrası ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton’ın raporunu beklediğini ileri sürerek, özellikle Suudi Arabistan, Mısır ve Katar’ın hem siyasi hem de finansal yönden ABD liderliğindeki batılı müdahaleyi destekleyip desteklemeyeceğini bilmek istediğini öne sürdü.

ASKERHABER / DIŞ HABERLER

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.