Transkript Olmadan Askerlik Başvurusu

Transkript Olmadan Askerlik Başvurusu

Askeri Soru: merabalar. ben istanbulda öğretmenim. ocakta askerlik için gittiğimde haziranda gelin askere alıcaz dediler, transkript istediler fakat ben er olarak yapmak istediğimi söledim. transkript almam çok fazla masraf demek konyaya gidip bi gün uğraşmam demek ama müdür yardımcısıyım okuldan ayrılamıyorum. transkript olmadan sadece diplomayla gitsem kabul etmezlermi? ocakta tamam demişlerdi nasıl olsa asker öğretmen olmicaksın diyip kabul etmişlerdi. transkript konusunda bi esneklik varmı acaba ?

Cevap: Normal er olarak askerlik yapmak istiyorsanız, transkript olmadan da başvuru yapılıyor diye biliyoruz. Ancak yinede net bilgiyi askerlik şubesini arayarak öğrenebilirsiniz. Kabul ettilerse sorun olmayacaktır.

YORUMLAR

  1. tahir keskin dedi ki:

    iyi günler kolay gelsin bır sorum olucaktı ben 2014 hazıran ayında unıversıtenın 4 yıllık turızm işletme bölümünden mezun oldum askere gıtmek ıstıyorum ne yapmam gerek bırde burdurun bucak ilçesine kütügüm kayıtlı celp donemıne baktıgımda 2014 agustos dıyıyor celp dönemi gecmiş benım kasımda askere gıtme sansım varmıdır ? simdiden çok teşşek ederim kolay gelsin .