Ana Sayfa Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

Terhis ve Celp Erteleme Resmi Gazete’de! 66 Bin Askerin Askerlik Süresi 1 Ay Uzadı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milli Savunma

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın Türk Silahlı Kuvvetleri komuta kademesi ile birlikte yaptığı öneriyi onayladı. Kasım ve Aralık 2019 celplerinde askere alınan 66 bin er ve erbaşın askerlik süresi 1 ay uzatıldı. Terhis ve tecil işlemleri ertelendi.

Karar Resmi Gazete’de

Resmi Gazete’de yayınlanan Cumhurbaşkanı kararına ile 1 Kasım 2019 ve 1 Aralık 2019 ceplerinde silah altına alınanların askerlik süresi 1 ay uzatıldı.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı ve kuvvet komutanları ile yaptığı toplantıda, koronavirüs önlemleri nedeniyle Kasım ve Aralık celp dönemlerinde silah altına alınanların hizmet süresinin bir ay uzatılmasını önerdikerini açıklamıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın öneriyi kabul edip kararın Resmi Gazete’de yayınlanmasıyla 66 bin er ve erbaşın askerlik süresi bir ay uzatıltı.  

Askerlerlik görevini tamamlayııp teskere beklerken askerliği uzatılan er ve erbaşlar kışlalarından çektikleri videolar ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslenmişti. Rizeli bir asker, “Bu kadar yakınlıkta yatıyoruz. Biz burada hastalıktan korunacağız da dışarıda mı korunamayacağız?” diye sormuş. Başka bir asker de “Katilleri saldınız, tecavüzcüleri saldınız. Bizi niye salmayacaksınız? Yurt dışından ünlüler geliyor, bedelli askerler orada evinden eğitim alıyor. Fakir mi çekecek çileyi?” demişti.