Tecilim Ne Zaman Bitiyor ?

8

ben 23.5.1986 doğumluyum daha askerlik yapmadım lise bitece vakit tecil ettirdim ne zaman tecilim bitiyor bunu öğrenmek istiyorum.

İyi günler, askerlik durumumun ne olduğunu ve tecilimin ne zaman biteceğini nasıl öğrenebilirim ve ayrıca askere çağırılmak için bir celp gönderiliyormu?

Merhaba, ben şu an yüksek lisans öğrencisiyim ve aralıkta 3 yıl 4 aylık ylisans öğrenciliğim doluyor. celp dönemim de aralık-ocak gibi. Yani o dönem öğrenciliğim devam etse bile askerliği daha fazla tecil ettirmiyor. Peki bu esnada ben başka bir yüksek lisansa sıfırdan başlarsam bu tecil hakkı verir mi?

Ben 1994 doğumluyum.Üniversiteye hazırlanıyorum.2015 yılında üniversite kaydolursam 5 yıl içinde tecille ilgili sıkıntı yaşarmıyım?Şu anda 2016 ya kadar tecilliyim .

Merhabalar benim 2015 sonuna kadar tecilim vardı ama ben kasım ilk dönem 2014de askere gıtmeyı düşünüyorum bunun ıcın tecılımı ne zaman bozdurmam gerekiyor.Tşk ederim

8 Soru ve Cevap

  1. slm ben 17/11/1988 doğumluyum üniversitede okuyordum sağlık sorunlarım yüzünden 3 hafta önce bitti ve sadece mezun olduğuma dair bir belge verdiler yanlız ilişkiğim diplomanın aslı bitmediği için kesilmedi henüz tecili okul askeriyeye bildiriyordu normalde onun için tecilliydim ama ne zamana kadar olduğumu bilmiyorum açık öğretimden 4 yıllığı tamamlamak istiyorum onun için kayıt yaptıracağım ama tecilimin bitip bitmediğini bilmeediğim için gidemiyorum bitip bitmediğini ve nasıl uzatacamı öğrenmek istiyorum nasıl yapabilirim bide hangi belgeler gerekli uzatmak için yardımcı olursanız sevinirim iyi günler kolay gelsin

  2. 15.05.1989 tarihi doğumluyum.Zamanında 3 yıl tecil ettirdim (2012 de tecilin biter) dediler ama hangi ayda hangi günde bitiyor. Cevap için şimdiden teşekkürler

  3. merhaba,
    01.11.1989 doğumluyum. 2011 de mezun oldum. 2 yıl tecil ettirdim. hangi ay hangi gün nasıl öğrenirim. şimdiden çok teşekkürler.

  4. 22.08.1991 dogumluyum. Universiteyi yeni bitirdim. Tecilim ne zamana kadar suruyor. Acikogretimden devam edecem okumaya ne yapmam gerekiyoo. Bilgilendirirseniz sevinirim.

Alt Kısımdan Sorunuzu Sorabilirsiniz...

Please enter your comment!
Please enter your name here