Ana Sayfa Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

Tecil Hakkında

Bu haberin fotoğrafı yok

merhabalar 1980 doğumluyum.2004 yılının ilk yarı yılında bir üniversiteden ayrıldım fakat aynı yıl (2004) başaka bir üniversiteye başaladım. kasım 2010 gibi sevke tabi olmam gerekiyordu ama okuduğum için gitmedim. geçenlerde eve kağıt geldi bakaya olduğuma dair. ben üniversiteyi bu dönem bitirdim ve diplomayı yeni aldım. şubeye gittiğimde ne gibi bir durum söz konusu olur. tecil alabilirmiyim, yoksa hemen sevkimi mi gerçekleştirirler, kısa dönem hakkından yararlanabilirmiyim?

iyi günler.1990 dogumluyum 2007 de liseden mezun oldum 1 sene mezunken dersanede sınava hazırlandım.2 yıllık bir bölume yerleştim.Bu bölümü 2.5 senede bitirebildim yani 2011 şubat 24 çıkış belgem elimde.Şimdi ise Sınava tekrar girdim 4 yıllık bir bölume yerleşicem aradaki 5 ay içinde kaçak gözukurmuyum veya ne yapmalıyım?Yoklama kaçagı gözukuyorum.OKUL HERHANGİ BİR TECİL İŞLEMİ GERÇEKLEŞTİRMEMİŞ.BİR SORUN OLURMU NE YAPMALIYIM TEŞEKKÜR EDERİM.

lise bittikten sonra 1 sene hazırlık yaptım ve 2 senelik bir unuversiteyi kazandım. 2 senede okulumu bitiremedim. 3. sene ve 4. sene okudum yalnız acık ogretim kaydı gerekcesi ile 4.sene 2.donem harcını yatırmadım bu sene ogrenci kaydımı aldırsam ve bu sene acık ogretime kayıt olsam askerlik tecil olur mu ? veya bu sene daha iyi bir unuversite icin calısmak istiyorum, (acık ogretime kayıt olmadan) daha hic tecil hakkımı kullanmadım kişisel bir tecil hakkım olur mu ?
teşekkürler.

YORUMLAR

5 adet yorum var

  1. Ben Çorum sungurluya bağlıyım onun celp dönemi ise kasımda ben şimdi eylülde tecilimi bozdursam askere ne zaman giderim??

  2. Merhabalar;
    Ben ygs girdim ve ön lisans okumaya hak kazandım yanlız 2013 lise mezunuyum daha önceki tecil hakkımı kullanmıştım askerlik şubesine gittiğimde tecil hakkımın dolduğunu tecil edilemeyeceğini söylediler yoklama kaçağı olduğu söylediler ygs tercihler agustos da olacak benim ne yapmam lazım yardımcı olursanız sevinirim

  3. Liseden mezun olduktan sonra üniversiteyi kazandım. Bir yıl okudum ve sonra bıraktım ilişkimi kestim. Askerlik şubesinden 2 yıl tecil ettirdim. Daha sonra ertesi yıl başka bir üniversite kazandım. Bu yıl mezun olunca 2 yıl tecil ettirebilir miyim?

  4. Merhaba sınıflandırma işlemim gerçekleştiildikten hemen sonra bölümümle ilgili bir yer olduğu için yükseklisansa kayıt yaptırdım ve askerliğim ertelendi.Tezsiz yükseklisans bölümünde mezun olduktan sonra 1 yıl tecil hakkım kullanabilirmiyim yoksa yerim belli olduğu için bu sefer erteleme olmazmı? Cevaplandırılmasını rica ederim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir