Tahsilat Bilgileri Sorgulama

Tahsilat Bilgileri Sorgulama

Ülkemizde teknoloji babında atılan en büyük adımlardan birisi de e-devlet sistemi. E-devlet sistemi sayesinde birçok resmi hizmeti, resmi kurumlara gitmeden internet üzerinden yapabiliyoruz. Hizmetlerini sürekli güncelleyen ve bir yenisini ekleyen e-devlet sistemi gelişerek belediyeler içinde hizmet sunmaya başladı.

Sisteme entegre edilen bir çok il ve bu illere ait belediyeler ile kolayca yerel işlemlerinizi de e-devlet sitesi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Sizlere e-devlet sistemine yeni eklenmiş olan Tahsilat Bilgileri Sorgulama hizmetini tanıtacağız. Hizmet şimdilik İstanbul Büyükşehir Belediyesi için çalışıyor. Fakat e-devlet sistemi ilerleyen günlerde tahsilat bilgileri sorgulama hizmetini tüm iller için geliştirmeyi planlıyor.

E-devlet sistemi üzerinden Tahsilat Bilgileri Sorgulama işlemi nasıl yapılır?

E-devlet sitesi olan turkiye.gov.tr ye TC kimlik numaranız ve e-devlet şifreniz ile giriş yapmanız gerekiyor. Eğer e-devlet şifrenizi henüz almadıysanız size en yakın PTT şubesine giderek e-devlet şifrenizi kolayca alabilirsiniz.

Sisteme giriş yaptıktan sonra sol menüde yer alan Belediyeler bağlantısını açarak karşınıza gelen ekrandan İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni seçiyorsunuz. Hizmet şimdilik sadece İstanbul Büyükşehir Belediye için entegre edilmiştir. Çalışmaları tamamlandığında diğer illere de eklenecektir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne tıkladıktan sonra belediyenin sunmuş olduğu bütün hizmetler karşımıza geliyor. Kişiye Özgü Hizmetler başlığı altında yer alan Tahsilat Bilgileri Sorgulama bağlantısına tıklıyoruz. Tıklama işleminin ardından sistem otomatik olarak sorgulama işlemini başlatıyor ve karşımıza sorgulama sonuçları gelmiş oluyor.

Siz değerli ziyaretçilerimize bu yazımızda e-devlet üzerinden tahsilat bilgileri sorgulaması nasıl yapılır işlemini anlattık. Yeni çıkan hizmet tanıtımların da görüşmek üzere.

YORUMLAR

  1. Tolga midolar dedi ki:

    02.02.1997 liyim ben aciktan okuyorum subat 2 sinde 19 giriyorum benim ne zaman askerlik muanem gelecek ve ne zaman surede giderim