Tahakkuk Bilgileri Sorgulama

Tahakkuk Bilgileri Sorgulama

Bildiğiniz gibi gelişen teknolojiye ayak uyduran ülkemiz sayesinde, uzunca bir süredir e-devlet sistemi hayatımızda. Hayatımıza girdiği günden bu yana birçok yenilikler ve kolaylıklar sayesinde, e-devlet sistemi üzerinden birçok işlemimizi gerçekleştirebiliyoruz.

E-devlet sistemi her geçen gün hizmet sayısını artırmakta. Artık sisteme entegre edilen belediyeler sistemi ile de bir çok belediye hizmetlerini de e-devlet sitesi üzerinden gerçekleştirebiliyoruz.

Bizde sizlere yeni eklenen belediye hizmetlerinden biri olan Tahakkuk Bilgileri Sorgulama sistemini tanıtacağız. Hizmet şimdilik sadece,  İstanbul Büyükşehir Belediyesi için entegre edilmiş durumda. İlerleyen zamanlarda diğer il ve belediyeler içinde entegre edilecektir.

Bu hizmet ile İstanbul ilinde oturan vatandaşlar, e-devlet sitesi (turkiye.gov.tr) üzerinden kolayca tahakkuk bilgileri sorgulama işlemini gerçekleştirebilecekler.

E-devlet üzerinden Tahakkuk Bilgileri Sorgulama işlemi nasıl yapılır?

E-devlet üzerinden tahakkuk bilgileri sorgulama işlemi yapmak için turkiye.gov.tr adresine TC kimlik numaranız ve e-devlet şifreniz ile giriş yapmanız gerekmektedir. E-devlet sitesine giriş yaptıktan sonra sol menüne yer alan Belediyeler adresine tıklıyoruz. Dilerseniz sol menüden İstanbul iline tıklayabilir ya da yeni eklenenler başlığı altında bulunan İstanbul Büyükşehir Belediyesine tıklayabilirsiniz. Açılan sayfada İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin vermiş olduğu hizmetler listelenmektedir. Kişiye Özgü Hizmetler başlığı altında yer alan Tahakkuk Bilgileri Sorgulama bağlantısını açarak, sorgulama işlemini kolayca yapabilirsiniz.

Eğer herhangi bir kayıt bulunamadı hatası alırsanız, ya sorgulanacak kayıt bulunamamıştır ya da İstanbul’da oturmuyorsunuz demektir.

Bu yazımızda siz değerli ziyaretçilerimize e-devlet sistemi üzerinden Tahakkuk Bilgileri Sorgulama işlemini anlattık. E-devlete eklenecek olan yeni hizmetleri de sitemizden tanıtacağımızı duyurur, sitemizi sık kullanılanlar arasına eklemenizi tavsiye ederiz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.