Şubat Celp Dönemi Hakkında

21

Soru: Merhaba! Ben 1992 Sinop doğumluyum.Tecilimi kasım ayı içerisinde bozdurup şubat ayı askerlik alımı için başvurumu yapmış bulunmaktayım. Allah nasip ederse eğer şubatta askerim.Benim sorum şu olucaktı; şubat ayında askere gidecek olanlar şubatın hangi gününde birliğe teslim olacağıma dair belirleşmis bir resmi kalıb varmı ? Şubatın 7si ile 14ü arası gibi.Bu şimdiden bellimi yani ? Birde benim şuan çalışmış olduğum yerde minimum 16 şubata kadar çalışmam gerekiyor.Askerlik teslim olma tarihim 3ü 5i çıkarsa eğer bende 17sinde teslim olursam ne gibi bir yaptırım ile karşı karşıya kalırım.İlginiz alakanızdan ötürü şimdiden teşekkür eder selametle selamlarım

Cevap: Merhaba teslim tarihleri genelde celp döneminin ilk haftasında gerçekleşmektedir. Şubat celp döneminde de şubatın ilk haftası en geç birliğinize teslim olmanız gerekecektir. Kesin teslim tarihiniz sülüs belgenizde yer alacaktır. Geç teslim olursanız veya teslim tarihinden sonra teslim olursanız ceza alırsınız.

4 Yorumlar
 1. murat diyor

  Diyarbakır Çermik 2015 şubat diyor bende çermikliyim kağıdada 04.02.2015 diyor kesin şubata gidermym kütük 2015 şubat gönderiyor birde askeri yerler 20 ocaktamı belii olacak tşkler

 2. Onay Işıklı diyor

  Bartın 1995 doğumluyum. Bartındaki şubeden muayne olurken kağıtta şubat yazıyordu ama bi kaç yerden duydugum şeyler şubatta almıcak gibi şeylerdi. Eğer böle bişey varsa ocak ayında işten cıkıcaktım ona göre cıkmıyım teşekkür ederim.

 3. Hidayet ÖZENC diyor

  merhaba 01.03.1994 dogumluyum … memleketım afyon-sandıklı ..ınternettekı 2015 celp donemınde afyon- sandıklıya mayıs yazıyor.. hıç muayeneye gıtmedım muayeneye ne zaman gıtmem lazım ve gıdersem ne zaman askere alırlar ….

 4. faruk eroğlu diyor

  şunat celpi kısa dönem askerlik yapıcam subatın kacında birlige teslim olmam lazım

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.