Şubat Celbinde Asker Olmak

Şubat Celbinde Asker Olmak

Asker Adayı: S.A..ben şu an okuyorum..askerliğim 2016 ya kadar tecilli..tecilimi bozdurup Şubat celbinde askere gitmek istiyorum..Askerlik şubesine ne zaman gitmem gerekir..?? yalnız ne Kasım, ne Mayıs celbinde gitmek istemiyorum..ne yapmam lazım..?? Teşekkürler..

Cevap: Şubat celbi için askerlik işlemleri 15 Kasımda son bulmuştur. Askerlik işlemlerinizi yaptırdığınız taktirde, mayıs, ağustos, kasım celbinde gitme ihtimaliniz çok daha yüksek olacaktır.

YORUMLAR

 1. nuri kalender dedi ki:

  1994 dogumluyum askerlik muanesi oldum yanız ben şubatta gitmek istiyorum mayıs ta gidicegimi bildirdiler şubbat ta gtmek için ne yapablilrim ??

 2. arif dedi ki:

  1994dogumluyum Kasım 12 muayne oldum mayısta gidecegimi söylediler şubatıda tercih ettim ben ne zaman giderim mayıs mı şubat mı.

 3. ibrahim dedi ki:

  meraba ben ağustosta muane oldum yabancı subede subat yazdım subatta gıdebılırmıyım bana verılen kagıtta 04.02.2014 muhtemeln sevk tarıhı yazıyo subatta gıtme ıhtmalım olabilırmı cvbınız ıcn tesekkurler…

 4. METİN TARHAN dedi ki:

  İYİ GÜNLER BEN MUAYENE OLDUM BANA ŞUBATTA ASKERSİN DEDİLER ŞUBATTA GÖNDERİRLERMİ AKTARMA OLMAZ DİME BİDE BANA OCAGIN SONUNA DOGRU ŞUBEYE GELİN DEDİLER NE YAPMAM GEREKİYO SÖYLERMİSİNİZ