Askerlik Sorgulama
Askerin Buluşma Noktası

Şubat Celbi Askerlik Sorgulama

0 31

Askerlik görevlerini gerçekleştirmek için yılın dört zamanında birliklerine teslim olmaya çağrılan yükümlü vatandaşların yeni bir yılda söz konusu sistemle yerleşecekleri ilk tarih Şubat ayıdır. Her sene değişen tarihlere sahip olsa da genellikle Ocak ayının ortasından itibaren E-Devlet Kapısı sistemi üzerinden gerçekleşen Şubat Celbi Askerlik Sorgulama sistemler ile bu dönemde çağrılıp çağrılmadığını sorgulayan kişi, sırası gelmiş ise vakit kaybetmeden hazırlıklarını gerçekleştirmeye başlayarak vakitten kazanabilmektedir. Kış döneminde yer aldığı için özellikle doğu bölgelerde askerlik yapma olasılığı yüksek olan yükümlüler tarafından tercih edilmek istemeyen bu celp dönemine özel olarak başvuran yükümlülerin bu sebeple kabul edilmeleri bir hayli kolay olmaktadır. Yine de bu kutsal görevin her döneminin farklı zorluk ve kolaylıkları bulunduğundan, aslolan kişinin vatan toprağı aşkı ile teslim olduğu birliğinde en iyi ve faydalı biçimde hizmet ederek görevini bir an önce tamamlamaya gayret etmesidir.

Şubat Celbi Askerlik Sorgulama ya da sistemin bilinen adı ile Sevk Edilecek Eğitim Merkezi Sorgulama sistemi sayesinde herhangi bir merkeze gidip fiziksel sorgulama gerçekleştirmeden birkaç dakika içerisinde teslim olunacak birlik ve süreçler konusunda detaylı bilgiye erişilebilinmektedir. Her ne kadar sistem onu kullanmamış kişiler tarafından güvensiz olarak nitelendirilebilinse de, pek çok özel bilgiye ihtiyaç duyulduğundan ve söz konusu bilgiler sıradan bir elektronik posta veya forum hesabı almaktan çok daha zahmetli ve detaylı işlemlerden sonra elde edilebilindiğinden, herhangi bir bilgi hırsızlığı sorunu ile karşılaşılmamaktadır.

2015 ve daha sonraki yılların ilk celp dönemlerinde askerliklerini gerçekleştirecek olan yükümlülerin Şubat Celbi Askerlik Sorgulama ve konu hakkındaki tüm aklına takılanları sitemiz üzerinden öğrenmeleri mümkün olmaktadır. Bu sayede çok sayıda internet sitesi üzerinden edineceğiniz tutarsız ve eksik bilgiler yerine yalnızca sitemizi ziyaret ederek en güncel değişikliklere ve ayrıntılara erişmenin memnuniyetini ve rahatlığını yaşayabilirsiniz. Şubat Celbi Askerlik Sorgulama gibi Mayıs, Ağustos ve Kasım aylarındaki sorgulamalarınız için de makalelerimizi ve soru cevap bölümlerimizi inceleyebilirsiniz. Sizleri görev döneminizden önce veya sonra en yakın zamanda tekrar aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Yorum yok
 1. mikail başaran diyor

  şubat celp dönemi ne zaman açıklanıyor

 2. ismail keskin diyor

  şubat celp dönemi acemi birlik yeri ne zaman açıklanır

 3. emre diyor

  Sayın admin beni 95/4 gonderiyo kutugum ve ben muayene oluken subat ayıni tercih ettim ve bi sure sonra ise girmek için askerlik durumu gösterir belge istediler aldgm kagtta muhtemel sevk şubat 2015 ve ben şubat ayı garanti olsun diye dilekçe veya her ne yapılması gerekiyorsa yapmak istiyorum şubatta gitmek istiyorum yardımcı olun

 4. menderes kara diyor

  şubat ayı yazıyor ama 04 02 5015 yazıyor ama kesin mi

 5. serkan gaga diyor

  95 1 gitmek istiyorum şubat ayı garanti olsun istiyorum

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.