Ana Sayfa Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

Şubat Celbi Askerlik Sorgulama

Bu haberin fotoğrafı yok

Askerlik görevlerini gerçekleştirmek için yılın dört zamanında birliklerine teslim olmaya çağrılan yükümlü vatandaşların yeni bir yılda söz konusu sistemle yerleşecekleri ilk tarih Şubat ayıdır. Her sene değişen tarihlere sahip olsa da genellikle Ocak ayının ortasından itibaren E-Devlet Kapısı sistemi üzerinden gerçekleşen Şubat Celbi Askerlik Sorgulama sistemler ile bu dönemde çağrılıp çağrılmadığını sorgulayan kişi, sırası gelmiş ise vakit kaybetmeden hazırlıklarını gerçekleştirmeye başlayarak vakitten kazanabilmektedir. Kış döneminde yer aldığı için özellikle doğu bölgelerde askerlik yapma olasılığı yüksek olan yükümlüler tarafından tercih edilmek istemeyen bu celp dönemine özel olarak başvuran yükümlülerin bu sebeple kabul edilmeleri bir hayli kolay olmaktadır. Yine de bu kutsal görevin her döneminin farklı zorluk ve kolaylıkları bulunduğundan, aslolan kişinin vatan toprağı aşkı ile teslim olduğu birliğinde en iyi ve faydalı biçimde hizmet ederek görevini bir an önce tamamlamaya gayret etmesidir.

Şubat Celbi Askerlik Sorgulama ya da sistemin bilinen adı ile Sevk Edilecek Eğitim Merkezi Sorgulama sistemi sayesinde herhangi bir merkeze gidip fiziksel sorgulama gerçekleştirmeden birkaç dakika içerisinde teslim olunacak birlik ve süreçler konusunda detaylı bilgiye erişilebilinmektedir. Her ne kadar sistem onu kullanmamış kişiler tarafından güvensiz olarak nitelendirilebilinse de, pek çok özel bilgiye ihtiyaç duyulduğundan ve söz konusu bilgiler sıradan bir elektronik posta veya forum hesabı almaktan çok daha zahmetli ve detaylı işlemlerden sonra elde edilebilindiğinden, herhangi bir bilgi hırsızlığı sorunu ile karşılaşılmamaktadır.

2015 ve daha sonraki yılların ilk celp dönemlerinde askerliklerini gerçekleştirecek olan yükümlülerin Şubat Celbi Askerlik Sorgulama ve konu hakkındaki tüm aklına takılanları sitemiz üzerinden öğrenmeleri mümkün olmaktadır. Bu sayede çok sayıda internet sitesi üzerinden edineceğiniz tutarsız ve eksik bilgiler yerine yalnızca sitemizi ziyaret ederek en güncel değişikliklere ve ayrıntılara erişmenin memnuniyetini ve rahatlığını yaşayabilirsiniz. Şubat Celbi Askerlik Sorgulama gibi Mayıs, Ağustos ve Kasım aylarındaki sorgulamalarınız için de makalelerimizi ve soru cevap bölümlerimizi inceleyebilirsiniz. Sizleri görev döneminizden önce veya sonra en yakın zamanda tekrar aramızda görmekten mutluluk duyarız.