Ana Sayfa Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

Seferihisar Jandarma Muhabere Eğitim Tabur Komutanlığı

Yaklaşık 35 bin nüfuslu

Yaklaşık 35 bin nüfuslu Seferihisar ilçesi İzmir’e bağlıdır. İzmir merkeze ulaşım, şehrin imkanları sayesinde havayolu, karayolu ve demiryolu ile sağlanabilir. Şehir merkezinden Seferihisar’a ulaşım ise, karayoluyla Çeşme yolu üzerinden sağlanır. Trenle kente gelerek Basmane Garı’na ulaşanlar da, Konak üzerinden ilçeye varırlar.

İzmir’e 45 km uzaklıkta olan Seferihisar, Ege Denizi’ne kıyısı olan bir ilçedir, ve Ege Bölgesi’nin en eski yerleşim yeridir. M. Ö. 2000 yılında kurulmuştur. 1919’da Yunanlılar’ın işgali altında kalmış, 11 Eylül 1922’de geri alınmıştır.

Jandarma Muhabere Er Eğitim Tabur Komutanlığı | Seferihisar / İzmir

İzmir’e bağlı olan Seferihisar ilçesinin nüfusu yaklaşık olarak 35 bin civarındadır. Türkiye’nin farklı şehirlerinden İzmir’e ve oradan da Seferihisar’a ulaşacak olan kişiler herhangi bir problem yaşamadan farklı ulaşım seçenekleri ile kolaylıkla birliğe gelebilirler. Bu aşamada karayolu, havayolu ve demiryolu ile ulaşım sağlanabilmektedir.

Karayolu ile ulaşımda seyahat süresi her ne kadar uzun olsa da en basit ulaşımlardan birisidir. Her ilimizden günün belirli saatlerinde İzmir’e seferler düzenlenmektedir. Bu seferler sayesinde kişiler İzmir’e rahatlıkla ulaşım sağlarlar. Otobüs terminaline gelecek olarak kişiler buradan şehir merkezine ücretsiz servisler ile gitmektedir. Otobüs terminalinden Uçkuyular mevkiine gidecek olan servise binen kişiler kısa bir süre sonra bölgeye ulaşacaktır. Bunun ardından da semt garajından kalkan Seferihisar dolmuşları kullanılarak ilçeye ulaşım sağlanabilir. Birlik, Seferihisar girişinde sol kısımda bulunmaktadır. Bu açıdan karayolu ile gelen kişiler rahatlıkla ulaşım sağlayabilir. Bunun yanı sıra demiryolu ile ulaşım da seçenekler arasında yer almaktadır. Demiryolu ile İzmir Basmane Garı’na ulaşan kişiler buradan toplu taşıma araçları ile ilçeye geçmektedir. Son seçenek olarak havayolu ulaşımı değerlendirilebilir. Adnan Menderes Havalimanı’na iniş yapan kişiler buradan servisler ile şehir merkezine ulaşım sağlayabilir. Sonrasında karayolu seçeneklerinde yer alan güzergâhlardan birliğe ulaşım sağlanmaktadır.

Acemilik eğitimini almak için birliğe gelen askerler, son derece iyi bir şekilde karşılanır. İlk etapta askerlerin sağlık muayenesi, saç kesimi, banka hesabının açılması gibi işlemleri gerçekleştirilmektedir. Bunun yanı sıra birliğe geldikleri ilk gün askerlere, bu dönem boyunca ihtiyaç duyacakları eşyalar da teslim edilmektedir. Birlik içerisinde yiyecek ihtiyacı yemekhane ve kantinden karşılanmaktadır. Birliğin yemekleri son derece güzel olduğu için askerler düzenli bir şekilde beslenebilmektedir. Bunun yanı sıra günün belirli saatlerinde kantinden yiyecek ve içecek alışverişi de yapabilirler. Özellikle akşam saatlerinde kantin yoğun bir biçimde kullanılmaktadır.

Birlik içerisinde sosyal tesisler son derece gelişmiştir. Bir adet çim futbol sahası, 4 adet basketbol sahası, tenis kortu, voleybol sahası, spor salonu, 2 adet langırt masası, 2 adet masa tenisi ve 2 adet bilardo masası bulunmaktadır. Bu imkânlar düşünüldüğünde boş zamanların rahat bir şekilde geçirilebileceği söylenebilir. Ayrıca birlik içerisinde yer alan sinema salonunda da belirli dönemlerde gösterimler gerçekleştirilmektedir. Bazı durumlarda spor müsabakalarının izlenmesi için de bu sinema salonu kullanılmaktadır. Böylece askerler boş zamanlarında son derece verimli bir şekilde dinlenerek ertesi gün için tamamen hazır bir hale gelmektedir.

Komutanlıktaki Olanaklar:

Askeri ve sivil giyim eşyaları ile, temizlik malzemeleri erlere tedarik edilir. Sosyal imkanlar arasında; er gazinosu, yiyecek ve çeşitli eşyaların satıldığı kantin, internet cafe, açık ve kapalı spor alanları, yemekhane ve erkek berberi vardır. Bir sinema salonu da kışlada bulunur. Telefon erişimi ise ankesörlü telefonlarla sağlanır.

Sağlık hizmetleri, kışlada bulunan 1. Basamak Muayene Merkezi tarafından sağlanır.

Seferihisar Jandarma Muhabere Eğitim Tabur Komutanlığı İletişim Bilgileri;

Komutanlık Tel No: 0 232 743 57 25 – 26 – 27

Fax: 0232 743 29 28

Posta Adresi: Jandarma Muhabere Eğitim Tabur Komutanlığı Seferihisar / İzmir

Banka Hizmetleri: Komutanlıkta Garanti Bankası ve Ziraat Bankası ATM’leri bulunur.

Seferihisar ilçesini tanımak için yapılabilecek farklı aktiviteler; Sığacık Kalesi ile Akkum ve Akarca plajlarını görmek, İzmir merkeze gidilerek, Kemeraltı Çarşısı, Kızlarağası Hanı gibi ünlü mekanları görmek, ve Arkeoloji Müzesi ile Atatürk Müzesi’ni gezmek olarak sıralanabilir. Bölgenin ünlü yemekleri boyoz, kumru ve Ödemiş Kebabı da tadılabilir.

YORUMLAR

2 adet yorum var

  1. Askerlik 9 aya kısaltılacak diye haberler cıkıyo acaba sizin kesin bi bilginiz varmı cok önemli benim için

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir