Sağlık Meslek Lisesi Mezunu Askerde Ne Olur ?

Sağlık Meslek Lisesi Mezunu Askerde Ne Olur ?

Ben Sağlık meslek lisesi öğrencisiyim ve askerde ne olacağım merak ediyorum yani revire mi yoksa askeri hastaneye mi verirler?? Bir de ben dağcı komando olmak istiyorum bu mümkün müdür?

Merhaba, genelde sağlık lisesi, sağlık branşlarından mezun olan kişiler askerlik başvuruları sırasında ilgili diplomaları ve belgelerini şubeye sunup işlem yatırırlar ise askerde sağlıkçı, sıhhiyeci, askeri hastane görevlisi, revir görevlisi gibi kısımlarda görev alabilirler. Siz komando olmak istiyorsanız askerlik işlemleriniz esnasında komando olmak istiyorum seçeneğini işaretlemenizi tavsiye ediyoruz. Gerisi sistem tarafından belirlenmektedir.

Konu ile ilgili olarak sorulmuş benzer sorular..

Ben sağlık meslek lisesi mezunuyum Kpss den 76 aldım ve tecil bozdurdum 2. ayda askerim askerde atanırsam ne yapmam gerekir. Bir sıkıntı olur mu?

Benim bir sorum olacak ? Ben Sağlık Meslek Okuyorum Bitirdiğimde Askerde Hangi görevde yani sıhhiye yada askeri hastanelerde mi olacağım ?

Sağlık Meslek Lisesi Mezunları Asker de de devam ediyor mu sağlıkcılığa vede kısa dönem şansı var mı?

Ben iki yıllık odyometri bölümü mezunuyum. Tecilimi bozdurdum, mayısta askere gideceğim. Durum belgesini verdiğinde meslek kısmına sağlık memuru yazılmıştı. Memura sorduğum da sistemde odyometri yazmıyor dedi. Sağlık memuru yazdı herhangi bir sorun olur mu? Gidersem düzeltirler mi? Çok sorun yaptım bu konuyu.

Cevap: Merhaba, herhangi bir sorun olmayacaktır.

Merhabalar öncelikle mailimi okuduğunuz için teşekkür ederim. Ben sağlık meslek lisesi mezunuyum ve askerde sıhhiye olarak kalmayı düşünüyorum lise mezunu olarak herhangi bir şekilde sıhhiye olarak askerde görev yapabilir miyim.

Ben 2012 sağlık meslek yüksek okulundan mezun oldum fakat hala çıkışımı alabilmiş değilim. Hala öğrenci sayılıyor muyum ve okul benim yerime tecil gönderir mi. Kısacası çıkış belgemi almadım daha kaçak mıyım acaba. Çünkü Kpss ye hazırlanıyorum bu sene ve açıktan dört yıllığa başlamak için de çıkışımı almam gerek fakat kaçak durumundan dolayı gidip alamıyorum.

YORUMLAR

 1. Zeki Yıldırım dedi ki:

  Merhaba ben sağlık meslek lisesi hemşirelik bölümünden mezunum askerde kalma gibi durumum olurmu sözleşmeli gibi?

 2. sait1997 dedi ki:

  Ben sağlık meslek lisesi mezunu olacağım. Şuan lise 4 ogrencisiyim sağlık ast subayı olma gibi bir şansım varmı yada askere gittigimde sağlık ast subayı olarakmı çalışıyorum bide askerlikte kalabiliyormuyum kalırsam rutben ve gorevim ne oluyor

 3. Nisa dedi ki:

  Merhaba saglik meslek lisesinden hemsirelik cikisliyim bu yil mezun oldum askeriyede sihhiye olarak gorev yapmak istiyorum ama kadinlara pek sans taninmiyor nasil basvuru yapabilirim

 4. Mustafa dedi ki:

  ben sağlık meslek lisesi hemşirelik bölümü mezunuyum büyük ihtimalle sıhhiyeci olarak yapacağım askerde sıhhiyeci olarak kalabilir miyim uzman çavuş gibi?

 5. Ömer Kanmaz dedi ki:

  Ben Komando uzman çavuş olmak istiyorum ve pazartesi sağlık lisesi seçeceğim bunun asker olmama bir sorunu olurmu

 6. Merve dedi ki:

  Ben sağlık meslek lisesinde okuyorum hemsire yardımcısıyım subay olmak istiyorum kızlar da rahatlıkla başvurabilir mi ? Üniversite okumama gerek var mı