Sabıka Kaydı Sorgulama

0

Bilindiği üzere artık e-devlet sistemi üzerinden bir çok sorgulama işlemi yapılmaktadır. Bunlara bir yenisi daha eklenmiştir. Sabıka Kaydı sorgulama, en önemli sorgulama işlemlerinden biri de sabıka kaydı sorgulama işlemidir.

Yeni bir iş başvurusunda ön önemli istenen evraktır sabıka kaydı (Adli Sicil Kaydı). E devlet sistemine girerek, kişisel şifreniz ile sabıka kaydınızın çıktısını alabilirsiniz.

E-Devlet sistemine giriş için size en yakın ptt şubesinden Tc Kimlik numaranız ile kişisel e-devlet şifrenizi alabilir ve Tc Kimlik numarası ile sabıka kaydı sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

1 Soru Cevap

  1. Benim kardeşim açık öğretim lisesin de ve çalışması gerekiyor , okulu da bırakma durumun da kaldı , tecilli 2016 ya kadardır , okulu bırakırsa tecili de bozulur mu ?

  2. selam oncelıkle askerlık durumum hakkında bılgı alabılırmıyım 2012 unıversıte mezun oldum tecıllı mı yoksa kacak durumdamıyım

  3. selam şubat askerleri ne zaman belli olacak kardeşimi tutamıyorumda bir an önce gitmem gerekiyor diyor yardımcı olabilrmisiniz

Alt Kısımdan Sorunuzu Sorabilirsiniz...

Please enter your comment!
Please enter your name here