Polis Akademisi
Polis Akademisi

Polis Akademisi Bekçi Alınacağını Duyurdu!

Polis Akademisi 2020 1. dönem kadrolu çarşı ve mahalle bekçisi alımı yapılacağını duyurdu. Yapılan duyuruya göre İstanbul Emniyet Müdürlüğünde istihdam edilecek toplam 400 bekçi alımı yapılacak. Peki bekçi alımı ne zaman yapılacak? Bekçi alımı şartları açıklandı mı?

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan duyuruda 400 bekçi alınacağını açıkladı. Yapılan açıklamada belirtilen şartlar arasında bu yıl ilkokul mezunu bekçi alımı yapılmayacak. Başvuru yapacak adayların en az lise ve dengi okullardan mezun olmaları gerekecek ve kadın adaylar başvuru yapamayacak. Peki mahalle ve çarşı bekçisi alımı ne zaman yapılacak?

Bekçi Alımı Duyurusu

2020 / 1.Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Alım Duyurusu Polis Akademisi Başkanlığı’nın internet sitesinde yayınlandı. Yapılan yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verildi;

7245 sayılı Çarşı ve Mahalle Bekçisi Kanunu ile Çarşı ve Mahalle Bekçiliğine Giriş Sınavı Yönetmeliği kapsamında; Emniyet Hizmetleri Sınıfında Çarşı ve Mahalle Bekçisi olarak İstanbul Emniyet Müdürlüğünde istihdam edilmek üzere en az lise ve dengi okul mezunu toplam 400 erkek Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı yapılacaktır.

Başvuru Şartları Neler?

2020 / 1.Dönem bekçi alımı için genel başvuru şartları resmiyet kazanmadı. Fakat bekçilik ilanında ikamet şartı yazmasa da sadece İstanbul iline alım yapılacağı belirtildiği için ikamet şartı da aranacaktır. Yani İstanbul dışındaki adaylar bekçi alımına başvuramazlar. İkametinizin İstanbul’da olması gerekir. 

Söz konusu bekçi alımında askerlik ve yaş şartları gibi konular yakında netleşecektir. Bekçi adayları ön başvuru, ön sağlık tarama ve evrak teslimi, fiziki parkur sınavı yazılı ve sözlü mülakat aşamalarına gireceklerdir. yeni alınacak mahalle bekçileri EGM bünyesine olacaktır ve memur statüsünde olacaklardır. Herhangi bir KPSS gibi puan şartı aranmayacaktır.

About Rütbeli Asker

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Askerlik mesleğine aday biriyim. Sitede haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Sorularınızı yorumlar bölümünden sorabilirsiniz.

Check Also

TSK subay alımı ilanı yayınlandı! Başvuru ekranı ve şartları…

Türk Silahlı Kuvvetleri, en az 60 KPSS puanı ile alım yapılacak olan subay alımı ilanını yayınlandı. Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlığına ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir