Muhtaç Asker Ailesine Yardım: Ne Kadar Ödenecek?

Muhtaç Asker Ailesine Yardım: Ne Kadar Ödenecek?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Muhtaç Asker Çocuklarına Yönelik Yardım Programı kapsamında aylık ödeme miktarı ile ilgili önemli bir açıklama yaptı. Bakan Selçuk, ödeme miktarının artırıldığını belirtti. Muhtaç asker ailesi yardımı ne kadar oldu? ne zaman verilecek?

Aile Yardımı Yüzde 45 Arttırıldı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk Muhtaç Asker Ailesi Yardım Programı kapsamında aylık ödeme miktarının yüzde 45 artırıldığını açıkladı.

Aile Yardımı Ne Kadar Oldu?

Bakan Selçuk, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tensipleriyle Muhtaç Asker Ailesi Yardım Programı kapsamında aylık ödeme miktarı yüzde 45,45 artarak 275 liradan 400 liraya, Muhtaç Asker Çocuklarına Yönelik Yardım Programı kapsamında aylık ödeme miktarının da yüzde 50 arttırarak 100 liradan 150 liraya çıkarıldığını açıkladı.

Ödemeler Ne Zaman?

Bakan Selçuk, her iki yardım programı için de 24-28 Nisan 2020 döneminde ödeme yapılacağını kaydetti.

Selçuk programların içeriğine ilişkin bilgi de paylaştı: “Muhtaç Asker Ailelerine Yönelik Yardım Programından askere gitmiş veya gidecek olan kişinin, yoksulluk riski ile karşı karşıya bulunan, eşi, anne veya babası faydalanıyor.

Muhtaç Asker Çocuklarına Yönelik Yardım Programından da askere gitmiş veya gidecek olan kişinin, ihtiyaç sahibi olduğu belirlenen, 18 yaşından küçük çocukları yararlanıyor.” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.