Ana Sayfa Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

MİT, DEAŞ’ın sözde Şam sorumlusunu yakaladı

Terör örgütü DEAŞ’ın sözde Şam idari ve mali sorumlusu Huzeyfe El Muri, Milli İstihbarat Teşkilatı’nın Mersin’de düzenlenlediği operasyonla yakaladı.

Terör örgütü DEAŞ'ın sözde

Türkiye’nin terör örgütleriyle yurt içinde ve sınır ötesinde mücadelesi devam ediyor. Milli İstihbarat Teşkilatı, bu kez terör örgütü DEAŞ’a nokta operasyon düzenledi.

Terör örgütü DEAŞ’ın sözde Şam idari ve mali sorumlusu Huzeyfe El Muri, Mersin’de düzenlenen operasyonla yakalandı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosu’nca verilen talimatlara istinaden yürütülen soruşturmalar kapsamında, DEAŞ silahlı terör örgütüne yönelik operasyon düzenlendi.

Ankara merkezli 8 ilde, 6415 sayılı Terörizmin Finansmanının Önlenmesi Hakkındaki Kanuna Muhalefet ve Silahlı Terör Örgütü Üyesi Olmak suçlarından 33 kişinin gözaltına alınmalarına karar verildi.

Şüphelilerin Cumhuriyet Başsavcılığına sevklerine yönelik işlemlere, Ankara İl Jandarma Komutanlığı Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince devam edildiği bildirildi.

Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı ile Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) ekipleri, terör örgütü DEAŞ mensupları ile ilişki kurup, yardım ve yataklık ettiği belirlenen 6 şüpheye yönelik ortak operasyon düzenledi.

Baskınlarda, DEAŞ yapılanmasında aktif yer alan Suriye uyruklu A.B. ile S.E.M., N.E., S.M., Ö.K.Y., ve A.İ. isimli 6 şüpheli yakalandı.