Milli Savunma Bakanlığı Memur Alımı Sınav Sonuçları 2016

Milli Savunma Bakanlığı Memur Alımı Sınav Sonuçları 2016

Milli Savunma Bakanlığı 2015 yılında yürürlüğe koyduğu uygulama ile birlikte, dışarıdan 130 kişilik bir kadro ile birlikte memur alımı yapma kararı almıştır. 130 adayın bazıları belirtilen sebepler doğrultusunda başvurularını tamamlayamamış ve başvurusunu tamamlayan yedekte bulunan kişilerden yerine alım yapılmıştır. 657 devlet memurları kanunu gereğince henüz göreve başlamamış olan bu kişilerin atanmalarına ilişkin olarak bazı işlemler başlatılacaktır.

Atama işlemlerinin tamamlanabilmesi maksadıyla, sağlık raporu en başta gereklidir. Sivil memur olur raporunu almaları halinde bir sıkıntı çıkmayacaktır. Ayrıca kurum tarafından yürütülecek olan bir takım araştırmalar bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi güvenlik soruşturmasıdır. Diğer ise arşiv araştırması sonucu olacaktır. Bu iki sonucunda olumlu nitelikte olması gereklidir. Adaylar bu sebepten dolayı, Askeri Hastaneye sevk edilerek orada muayene olmaları gerekecektir.

MSB Memur Alımı Başvuru Tamamlama Belgeleri

Başvuruyu tamamlayabilmek adına kurum tarafından belirlenen bazı belgeler bulunmaktadır. Bu belgelerin en geç olarak 10 Mayıs ile 13 Mayıs tarifleri arasında saat 10 sularında, Milli Savunma Bakanlığına teslim edilmesi gerekmektedir. Sonrasında ise rapor alabilmek adına Askeri hastaneye gideceklerdir.

Adaylardan istenen belgelerden bahsedecek olursak, 3 adet güvenlik soruşturmasından geçmeleri gerekecektir Ayrıca arşiv araştırma formunu da doldurmaları gerekir. 3 adet fotoğraf ile birlikte buraya gitmeniz gerekir. Sonrasında ise yine 3 tane kimlik fotokopisi istenecektir. Bunları götürmeniz halinde, işlemlerinizde bir pürüz çıkmayacaktır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.