Mezuniyetten Ne Kadar Sonra Askere Giderim ?

Mezuniyetten Ne Kadar Sonra Askere Giderim ?

Öncelikle kolay gelsin inşallah sorumu cevaplarsınız. Benim 11-06-2014 tarihli diplomam var.üniversiteden 4 yıllıktan yeni mezun oldum. Bursa Osman gazi de oturuyorum ve bursa Osmangazi’nin celp dönemi 2014 mayıs görünüyor. Ben bu yılki yoklamadan geçtim mi yani? Ben şu an istesem ağustos celbinde veyahut kasım celbinde askere gidemeyecek miyim? 2015 bursa Osmangazi ise ağustos ayında celp dönemi. Ben eğer şimdi başvurmaz isem 2015 ağustos ayında mı alacaklar beni askere. Bu konuları anlamadım açıklayıcı anlatırsanız minnettar olurum.

CEVAP: Merhaba muhtemelen 94 doğumlu değilsiniz. Bursa Osmangazi celp dönemi 94 doğumluları ilgilendirmektedir. Sizin askerlik süreniz geçtiği için ve tecilli olduğunuzdan ötürü okulunuz bittiğinde askerlik teciliniz kalkacaktır. Siz yinede askere erken gitmek istiyor iseniz en kısa sürede askerlik şubesine gitmeli ve askerlik işlemlerinizi yaptırmalısınız, ayrıca erken sevk dilekçesi vererek kasım 2014 celp döneminde askerliğe başvuru yapabilirsiniz. Eğer askerlik işlemleri için başvuru yapmazsanız, yoklama kaçağı pozisyonuna düşebilir ve ceza ödemek zorunda kalabilirsiniz. Size tavsiyemiz en kısa sürede askerlik şubesine giderek işlemlerinizi yaptırınız.

YORUMLAR

  1. ugurcan gezmiş dedi ki:

    merhaba benim 2 yıl tecilim vardı haziran 2014 tecil sürem bitti ve askerlik için basvuru yapacagım acaba agustos ayına gidebilir miyim yoksa kasım ayına mı askerlik olacak cevaplarsanız sevınırım teşekkürler.

  2. MUTLU KAYA dedi ki:

    merhaba ben mutlu kaya gecen sene Gercek yaşımı , Almak icin Agrı Tutak Adiyesıne bas vurup yasımı 1994 tarihli olarak buyuttum ama sorun şu ki sadece askerlik şubesıne kayıdım alınmamıstır bunun icin ne yapmam gerekıor !… + Genel Kurmay Başkanlıgına dilekce talebınde bulundum ama malesef olumlu bir cevap alamadım lutfen bana yardımcı olurmusunuz ..