Askerlik Sorgulama
Askerin Buluşma Noktası

Mayıs Celbi Askerlik Sorgulama

0 34

Vatani görevlerini gerçekleştirmek için yirmi yaşından sonra yoklamaya çağrılan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı erkekler, herhangi bir iş veya eğitim durumu nedeni ile tecil işlemi sağlamamaları durumunda içerisinde bulunan yıl veya en geç ertesi sene içerisindeki dört dönemden birisinde birliklerine çağrılmaktadırlar. Şubat, Mayıs, Ağustos ve Kasım aylarına yayılan askerlik dönemlerinden ikinci dönem bahar ve yaz aylarının arasına denk geldiğinden dolayı genel yükümlüler tarafından en yoğun biçimde tercih edilen dönem olarak da nitelendirilebilinir. Her ne kadar kesin tarihler içerisinde bulunulan yılın başında belirlense de Nisan ayının ikinci ilâ üçüncü haftası arasında internet üzerinden açıklanacak  bilgiler doğrultusunda Mayıs Celbi Askerlik Sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilen askeri yükümlüler, bu sayede bilgiye kolay ulaşma fırsatları sayesinde en rahat ve bir nevi sıkıntısız hazırlık dönemlerine de başlayabilmektedirler. Teslim olacağı birliği Mayıs Celbi Askerlik Sorgulama sistemleri sayesinde mümkün olan en erken tarihte öğrenen kişiler, bu sayede gerek aile bireyleri ve arkadaşları ile görüşme gerekse fiziksel ve psikolojik hazırlıklarını en kapsamlı biçimde gerçekleştirebilmektedirler.

E-Devlet Kapısı sistemi ülke genelinde halen yaygın biçimde kullanılmıyor olsa da, interneti kullanmaya henüz birkaç gün önce başlamış kişiler dahi Mayıs Celbi Askerlik Sorgulama veya diğer aydaki sorgulamalarını saniyeler içersinde yapabilmektedirler. PTT şubelerine uğrayarak nüfus cüzdanı ibrazı ile elde edilen kişiye özel şifreyi Sevk Edilecek Eğitim Merkezi sorgulama sistemine giren kişiler, söz konusu özel bilgilerine anında erişim sağlayabilirler. Yalnızca eğitim ili değil birliğin detaylı adresi, teslim olunacak son gün ve saat, yeni askerlerin bilmeleri gereken temel detaylar ve buna benzer bilgileri de sistemden öğrenebilecek kişiler, bu sayede herhangi bir bilgisizlik dolayısı ile problem yaşama ihtimallerini de ortadan kaldırırlar.

Mayıs Celbi Askerlik Sorgulama ve aklınıza gelen diğer tüm sistemler hakkındaki sorularınız için tüm asker yükümlülerine uzun yıllardır hizmet vermeye devam eden sitemizi sık aralıklar ile ziyaret etmeye devam edebilirsiniz. Her gün yenilenen içeriğimizde size yardımcı olacak bir bilgiye mutlaka ulaşacağınızdan, sizleri kısa zamanda yeniden aramızdan görmek isteriz.

Yorum yok
  1. Aykut yaZar diyor

    S.a 2015 Mayısta askere gitmek için nezaman tecilimi boZdurmam gerek teşekkürler

  2. aykut gedikli diyor

    slm benim adım aykut ben 19 yaşım dayım erken gitme gibi ihtimaller var mı?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.