Lisans Mezunlarının Askerlik Sorgulama İşlemleri

19 Nisan 2016 Salı, 14:26
lisans mezunu askerlik sorgulama islemleri 642x300 - Lisans Mezunlarının Askerlik Sorgulama İşlemleri

Askerlik yerlerinin açıklanmasının ardından Lisans mezunları da askerlik yerlerinin açıklanmasını beklemekteler. Genelde askerlik yerlerinin açıklanmasının ardından yaklaşık olarak 10 gün sonra da Lisans mezunu adayların askerlik yerleri açıklanmaktadır. Askerliklerini Kısa Dönem veya Yedek Subay adayı olarak yapacak olan lisans mezunları bu sorgulama sonucunda askerlik yerlerini öğrenebileceklerdir.

Normal olarak 12 ay statüsünde askerlik yapacak olan asker adaylarının askerlik yerleri celp aylarından bir önceki ayın 15’inde askerlik yerleri açıklanır.

Lisans Mezunlarının Askerlik Yerleri Ne Zaman Açıklanır?

Üniversite mezunu olup askerliklerini Kısa Dönem veya Yedek Subay Adayı olarak yapacak olan Lisans mezunlarının da askerlik yerleri normal er statüsünde askerlik yapacakların yerlerinden ortalama 10 gün sonra e-devlet askerlik sorgulama sistemi üzerinden resmen açıklanır.

Lisans mezunu olarak askerlik sorgulama konusunda aklınıza takılan soruları alt kısımdan site yönetimine iletebilir, Lisans Mezunlarının Askerlik Sorgulama İşlemleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

5 Yorum

 1. Avatar

  ay

  20 Nisan 2016 at 13:00

  Merhabalar lisans mezunuyum ve askerliğim 06.06.2016 tarihinde tecilim bitiyor ancak yükseklisans kaydım var ders seçemediğim içim bir dönem kaybettim ama kaydım hala mevcut.Askerliği bir kez daha tecil ettirebilir miyim .1990 doğumluyum.Ettirebilirsem ne zaman gitmem uygun olur hemen gitmelimiyim şubeye yoksa mayıs ayında gitsem yeterli olur mu?

  • Admin

   Admin

   21 Nisan 2016 at 00:45

   Hemen askerlik şubenize giderek askerlik işlemlerinizi başlatıp tecil hakkınız varsa askerliğinizi tecil ettirmeniz gerekmektedir.

 2. Avatar

  Orhan

  18 Temmuz 2016 at 14:12

  Merhabalar ben lisans mezunuyum şubat 2016’da 2 yıllık tecil ettirdim mayısta da bu tecili bozdurdum orada ki memur ağustosta gidersin dedi ama e-devletten baktım 29/07/2016 tarihine kadar ilişiğiniz yoktur yazıyor fakat ben şimdi bir iş buldum tekrar tecil ettirebilir miyim?

 3. Avatar

  kenan

  13 Eylül 2016 at 23:44

  Selamun aleykum ben 93 dogumluyum muşta ikamet ediyorum bu sene hemsirelik bolumu lisans mezunu oldum 2019 a kadar tecilliyim sorum şu: askerliğimi uzun donem yedek subay (astek) olarak yapmak istiyorum acaba cikma ihtimali var mi varsa yuzde kactir ayrica celp donemlerimiz ne zamandir ve celp donemlerinden kac ay once basvuruda bulunmamiz lazim ilgilenirseniz sevinirim

 4. Avatar

  asker kısa dönem

  23 Ocak 2017 at 05:35

  Lisan mezununun yerleri tam olarak ne zaman açıklanıyor

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir