Lisans Mezunlarının Askerlik Sorgulama İşlemleri

Lisans Mezunlarının Askerlik Sorgulama İşlemleri

Askerlik yerlerinin açıklanmasının ardından Lisans mezunları da askerlik yerlerinin açıklanmasını beklemekteler. Genelde askerlik yerlerinin açıklanmasının ardından yaklaşık olarak 10 gün sonra da Lisans mezunu adayların askerlik yerleri açıklanmaktadır. Askerliklerini Kısa Dönem veya Yedek Subay adayı olarak yapacak olan lisans mezunları bu sorgulama sonucunda askerlik yerlerini öğrenebileceklerdir.

Normal olarak 12 ay statüsünde askerlik yapacak olan asker adaylarının askerlik yerleri celp aylarından bir önceki ayın 15’inde askerlik yerleri açıklanır.

Lisans Mezunlarının Askerlik Yerleri Ne Zaman Açıklanır?

Üniversite mezunu olup askerliklerini Kısa Dönem veya Yedek Subay Adayı olarak yapacak olan Lisans mezunlarının da askerlik yerleri normal er statüsünde askerlik yapacakların yerlerinden ortalama 10 gün sonra e-devlet askerlik sorgulama sistemi üzerinden resmen açıklanır.

Lisans mezunu olarak askerlik sorgulama konusunda aklınıza takılan soruları alt kısımdan site yönetimine iletebilir, Lisans Mezunlarının Askerlik Sorgulama İşlemleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

YORUMLAR

 1. ay dedi ki:

  Merhabalar lisans mezunuyum ve askerliğim 06.06.2016 tarihinde tecilim bitiyor ancak yükseklisans kaydım var ders seçemediğim içim bir dönem kaybettim ama kaydım hala mevcut.Askerliği bir kez daha tecil ettirebilir miyim .1990 doğumluyum.Ettirebilirsem ne zaman gitmem uygun olur hemen gitmelimiyim şubeye yoksa mayıs ayında gitsem yeterli olur mu?

  1. Admin dedi ki:

   Hemen askerlik şubenize giderek askerlik işlemlerinizi başlatıp tecil hakkınız varsa askerliğinizi tecil ettirmeniz gerekmektedir.

 2. Orhan dedi ki:

  Merhabalar ben lisans mezunuyum şubat 2016’da 2 yıllık tecil ettirdim mayısta da bu tecili bozdurdum orada ki memur ağustosta gidersin dedi ama e-devletten baktım 29/07/2016 tarihine kadar ilişiğiniz yoktur yazıyor fakat ben şimdi bir iş buldum tekrar tecil ettirebilir miyim?

 3. kenan dedi ki:

  Selamun aleykum ben 93 dogumluyum muşta ikamet ediyorum bu sene hemsirelik bolumu lisans mezunu oldum 2019 a kadar tecilliyim sorum şu: askerliğimi uzun donem yedek subay (astek) olarak yapmak istiyorum acaba cikma ihtimali var mi varsa yuzde kactir ayrica celp donemlerimiz ne zamandir ve celp donemlerinden kac ay once basvuruda bulunmamiz lazim ilgilenirseniz sevinirim

 4. asker kısa dönem dedi ki:

  Lisan mezununun yerleri tam olarak ne zaman açıklanıyor