Kışlalarda Normalleşme Takvimi İşliyor!

Kışlalarda Normalleşme Takvimi İşliyor!

Bedelli askerlik yapacaklar için sevk işlemleri koronavirüs tedbirleri kapsamındaki aradan sonra yeniden başladı. Testleri negatif çıkan yükümlüler, bugünden itibaren birliklerine teslim olacak. 1 aylık eğitimlerinin ardından terhis edilecek.

Kışlalarda normalleşe takvimi işliyor. 31 Mayıs’ta terhisler başladı, 5 Haziran’da ise 6 aylık askerlik hizmeti yerine getirecekler için celp işlemleri. Şimdi de bedelli askerlik yapacaklar birliklerine teslim olacak.

İlk olarak Haziran grubunda bedelli askerlik hizmetini yerine getirecekler silah altına alınacak. Yükümlüler bugünden itibaren birliklerine giderek teslim olacak. Ardından tedbirler kapsamında sevkleri ertelenen Nisan grubundaki yükümlülere geçilecek. O gruptaki yükümlülerin birliklerine sevkleri 29 Haziran’da başlayacak.

Havaalanı, gar ve otogarlarda irtibat noktaları olacak.

Bu noktalara müracaat edenler, tahsis edilen araçlar ile doğrudan birliklerine ulaştırılacak. Yükümlüler birliklere girmeden önce de muayene edilecek. Tedbirlere riayet edilerek icra edilecek bir aylık eğitimlerinin sonunda terhis edilecek.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.