Kışlalarda Normalleşme Adımları
Kışlalarda Normalleşme Adımları

Kışlalarda Normalleşme Takvimi İşliyor!

Bedelli askerlik yapacaklar için sevk işlemleri koronavirüs tedbirleri kapsamındaki aradan sonra yeniden başladı. Testleri negatif çıkan yükümlüler, bugünden itibaren birliklerine teslim olacak. 1 aylık eğitimlerinin ardından terhis edilecek.

Kışlalarda normalleşe takvimi işliyor. 31 Mayıs’ta terhisler başladı, 5 Haziran’da ise 6 aylık askerlik hizmeti yerine getirecekler için celp işlemleri. Şimdi de bedelli askerlik yapacaklar birliklerine teslim olacak.

İlk olarak Haziran grubunda bedelli askerlik hizmetini yerine getirecekler silah altına alınacak. Yükümlüler bugünden itibaren birliklerine giderek teslim olacak. Ardından tedbirler kapsamında sevkleri ertelenen Nisan grubundaki yükümlülere geçilecek. O gruptaki yükümlülerin birliklerine sevkleri 29 Haziran’da başlayacak.

Havaalanı, gar ve otogarlarda irtibat noktaları olacak.

Bu noktalara müracaat edenler, tahsis edilen araçlar ile doğrudan birliklerine ulaştırılacak. Yükümlüler birliklere girmeden önce de muayene edilecek. Tedbirlere riayet edilerek icra edilecek bir aylık eğitimlerinin sonunda terhis edilecek.

- Rütbeli Asker

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Askerlik mesleğine aday biriyim. Sitede haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Sorularınızı yorumlar bölümünden sorabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

En Yakın Askerlik Şubesi Nerede?

Askerlik yükümlüleri günümüzde askerlik işlemlerinin bir çoğunu e-devlet sitesi üzerinden yapsa da bir takım iş ve işlemler için askerlik şubelerine gitmek gerekebilmektedir. Hal böyle olunca da herkes en yakın askerlik şubesinin nerede olduğunu öğrenmeye çalışmaktadır. Bu yazımızda sizlere size en yakın askerlik şubesinin nerede olduğu bilgisini sunan ve Milli Savunma Bakanlığı’nın resmi sitesinde yer alan [...]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir