Ana Sayfa Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

Kayseri 1.Komando Tugay Komutanlığı – Melikgazi

1. Komando Tugay Komutanlığı

1. Komando Tugay Komutanlığı Hakkında Bilgiler

Ülkemizde komando tugayı olarak görev yapan 7 bölge bulunmaktadır. Kayseri de yer alan 1.Komando Tugay Komutanlığı da bunlardan bir tanesidir. Kayseri’de yer alan bu birlik ülkemizin ilk komando tugayı olma özelliği göstermektedir. Bu özelliği sebebiyle üzerinde oluşan baskıyı son derece iyi bir şekilde karşılayan birlik, disiplinli bir şekilde yeni komandolar yetiştirmektedir. Bu doğrultuda birliğe katılan askerleri zorlu bir eğitim süreci bekler. Ancak komando olmayı düşünen kişiler bedenen ve ruhen buna hazır olduğu için herhangi bir zorluk yaşamadan eğitimlerini tamamlayacaklardır.

1965 senesinden günümüze kadar eğitimine devam eden birlik içerisine her sene yüzlerce kişi katılmaktadır. Kayseri’de yer alan birliğe ulaşımda herhangi bir sorun yaşanmaz. Genel olarak bakıldığında ülkemizin merkezinde yer alan ile her noktadan ulaşım son derece kolaydır. Hem batı illerinden hem de doğu illerinden karayolu ile rahatlıkla birliğe ulaşım sağlanabilir. Bunun yanı sıra havayolu ile şehre ya da yakındaki büyük şehirlere iniş yapan kişiler sonrasında karayolu ile birliğe ulaşabilirler. Şehre girdikten sonra da birliğe ulaşımda bir problem ortaya çıkmaz. Şehir içerisinde yer alan tabelalar en kısa yoldan sizleri birliğe doğru yönlendirecektir.

Birliğe katılan kişiler zorlu şartların yanı sıra geniş imkânlara da sahip olurlar. İlk olarak birlik içerisinde sunulan yemekler ve konaklama imkânları son derece kalitelidir. Bu doğrultuda askerlerine elinden geldiği kadar iyi bakan birlik içerisinde sosyal açıdan bir problem yaşanmamaktadır. Birliğe katılan askerler yemekhanenin yanı sıra kantinden de hazır yiyecek ve içecek ihtiyaçlarını karşılayabilirler. Bunun dışında birlik içerisinde istenildiğinde spor aktiviteleri de rahatlıkla yapılabilir. Birlikte yer alan futbol ve basketbol sahaları günün belirli saatlerinde askerlerin kullanımını sunulmaktadır. Bunun yanı sıra masa tenisi gibi masa başı sporları da birlik içerisinde yapılabilmektedir.

Birlik bugüne kadar birçok operasyona katılmıştır. Bu sebeple de birliğe katılan askerlerin belirli dönemlerde dışarı çıkmaları tamamen yasaklanmaktadır. Bu dönemlerin dışında askerler kendilerine verilen izinleri kullanarak aileleri ve yakınları ile görüşebilirler. Bu görüşmeler hafta içi günlerde yalnızca öğle arasıyla sınırlandırılmaktadır. Hafta sonlarında ise sabah saatlerinde akşam saatlerine kadar görüşmeler serbesttir. Birlik içerisinde asker yakınlarının konaklayabilecekleri ve zaman geçirebilecekleri alanlar da yer almaktadır. Bu alanlarda yiyecek ve içecek kullanımı da serbest olduğundan sorunsuz bir biçimde askerler yakınları ile zaman geçirebilirler. Bunun dışında hafta sonlarında birliğin belirli kısımları çarşı için izin almaktadır. Bu izin doğrultusunda akşam saatlerine kadar birlik dışarısında zaman geçirilebilir. Birliğe katılan ve sonrasında askerlik görevini tamamlayan kişiler hazır bir şekilde terhis olurlar.

1.Komando Tugay Komutanlığı, Melikgazi / Kayseri İletişim Bilgileri

Bulunduğu İl: Kayseri

Telefon Numarası: 0352 424 29 90

Adresi: 1.Komando Tugay Komutanlığı – Melikgazi / Kayseri

YORUMLAR

3 adet yorum var

  1. Benim bir yakınım askercell hattı aldı ve tuşlu telefon götürdü. Ilk gunden haber alamadım acaba telefonu alıp vermeme ihtimali nedir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir