Kasım Celbi Askerlik Sorgulama

18 Ekim 2014 Cumartesi, 16:48
cerergrg 640x320 - Kasım Celbi Askerlik Sorgulama

Askerlik görevini ifa etmek için çağrıldığı yoklama içerisinde gerekli bilgileri sunan kişiler, ihtiyaca ve bekleyen kişilerin sırasına bağlı olarak yıl içerisindeki dört celp döneminden birisinde görevlerine çağrılmaktadırlar. Herhangi bir sebepten bir an önce birliğine kayıt olmak isteyen kişilerin erken celp dilekçeleri ile söz konusu talepleri iletmeleri gerekirken bu dilekçenin kabul olacağı konusunda ise herhangi bir kesinlikten söz etmek mümkün değildir. 15 Ağustos’a kadar yoklamalarını yaptırmış olan kişilerin Kasım ayı içerisinde birliklerine kayıt olma ihtimalleri bulunurken, bugünlerde adayların Kasım Celbi Askerlik Sorgulama istekleri de doruk noktasına çıkmış durumdadır. Uzun yıllar boyu merak ve heyecan ile bekledikleri vatani görevlerini bu dönem içerisinde gerçekleştirme ihtimali bulunan fakat bu konuda kesin bilgi için açıklanacak detayları bekleyen kişiler, internet üzerinden yapacakları askerlik durum sorgulama ile birlikte söz konusu isteklerine karşılık bulabilecekler.

Geçtiğimiz içerisinde vatan borcunu ödemek için başvurularını yapan kişiler Kasım Celbi Askerlik Sorgulama sisteminin açılmasını daha büyük bir heves ve heyecan ile beklemektedirler. Üzerinden bir yıl geçmiş olması ile birlikte büyük ihtimalle bu celp döneminde görece çağırılacak kişilerin görev zamanlarında yine de herhangi bir kesinlik bulunmamaktadır. Sorgu yapılıp istenilen sonuca ulaşmadan önce herhangi bir ön bilgiye veya söylentiye göre hareket etmemesi gereken asker adaylarının, bu sayede karşılaşabilecekleri problemleri egale etmeleri ve herhangi bir zarar veya karışıklık yaşanmadan hayatlarına devam etmeleri de rahatlıkla mümkün olabilmektedir.

Dönem farkı olmaksızın tüm celp sorgulama işlemleri için ihtiyacınız olan detaylı bilgilere sitemiz üzerinden erişmeye devam edebileceğiniz gibi, bu konuda akılınıza takılan her türlü sorunun cevabını da makalelerimiz içerisinden veya site yöneticilerimizden edinebilirsiniz. Güncel mevzuatlar ve askeri konulardaki değişiklikler konusunda üst düzey bilgiye sahip olan yetkililerimiz, aklınızdaki tüm soru işaretlerini ortadan kaldırmak için ellerinden geleni yapacakları gibi, aynı zamanda gerekli noktalara yönlendirilmenizi de mümkün kılacaklardır. Kasım Celbi Askerlik Sorgulama ve diğer tüm sistemlerde merak ettiğiniz detaylara sitemiz aracılığı ile hızlı ve kolay ulaşımın rahatlığını yaşayabilirsiniz.

8 Yorum

 1. Avatar

  ilker karadeniz

  22 Ekim 2014 at 06:56

  Merhabalar, Kasımda askere gitmek için tecilimi bozdurmuştum.Fakat bir de aralık ayında askere alım varmış, ben hangisinde gideceğimi nerden öğreneceğim

 2. Avatar

  tolga günaydın

  24 Ekim 2014 at 11:16

  Merhaba.Ben Ağustos 1992 doğumluyum.Şu an 2016 eylüle kadar da tecilliyim.Diyelim ki tecili bozdurdum beni askere ne zaman çağırırlar.

 3. Avatar

  veysi süzer

  2 Kasım 2014 at 09:11

  nereye acemi birliğim çıkmıştır ve ne zaman gideceğim saygılarımla.

 4. Avatar

  ali kılıç

  26 Temmuz 2016 at 08:39

  Slm ben 15 08 1996 doğumluyum ve daha muayene olmadım şimdi muayene olsam ne zaman askere giderim

 5. Avatar

  SERKAN

  15 Mayıs 2017 at 15:50

  merhaba ben 1997’liyim 11.ay 6 kasım kasım ayındamı gidicem yoksa agustos ayındamı

 6. Avatar

  Furkan Yıldız

  20 Temmuz 2017 at 11:37

  selam ben 1996 şubat doğumluyum ben mesleki açık öğretim lisesi okuyorum okuldan derslerimin hepsini verdim dışarıdan girdiğim sınavlarda 2 dersim kaldı en son 1 temmuz 2017 de açık lise sınavına girdim ama henüz açıklanmadı 30 temmuzda açıklanıyormuş eğer 2 dersimi verirsem sistemden hemen lise diplomamı alıp askerik şubesine lise mezunu olarak tecilimi bozdurup kasımda askere yetişebilirmiyim .? bilen yada ilgilenen birisi yazabilirmi ?

 7. Avatar

  Komando

  8 Ağustos 2017 at 16:17

  98/4 gidiyorum erken sevk dilekcesi yazsam 1 gitme ihtimalım varmıdır erken sevk dilekcesi kabul oluyormu

 8. Avatar

  Fırat

  12 Ekim 2017 at 15:00

  2017 kasım celp dönemim yerler ne zaman belli olacak bilgilendırirmisinizz??

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir