Kamuya Bekçi Alımı
Kamuya Bekçi Alımı

Kamuya Bekçi Alımında Yeni Tarih Açıklandı!

Kamuya merkezi yerleştirme ile bekçi alımı bekleniyordu. Kadro verilmesi sonrası beklenen bekçi alımında bu merkezi yerleştirmelerde yer verildi. Kamuya bekçi alımı, 2020 yılının ikinci merkez atamasına kaldı.

Kadro ihdas edilmişti ama bekçi alımı ilanı gelmedi.

Geçtiğimiz yıl yapılan KPSS 2019/2 tercihleri ile memur alımında kamuya bekçi alımı yapılmıştı. Geçen sene yapılan merkezi yerleştirmenin ardındna Resmi Gazete ‘de duyurular yayımlanmış ve kamuya bekçi kadroları verilmişti.

Bekçi Alımı Bekleniyordu

Kadroların verilmesi sonrası KPSS tercihleri ile bekçi alımı yapılması bekleniyordu. 2020/1 KPSS tercih kılavuzu yayımlandı ama kılavuza baktığımızda bekçi kadrolarında yer verilmediği görüldü.

KPSS ile Bekçi Alımı Sonraki Atamaya Kaldı

Binlerce aday , KPSS tercihleri ile kamuya bekçi alımı bekliyordu. Ancak kamu kurumlarına bekçi alımı için verilen kadrolara bu merkezi yerleştirmede yer verilmedi. 2020 yılının sonunda bir merkezi yerleştirme daha olacak. Kamuya verilen bekçi  kadrolarına alımın bu mekezi yerleştirmede olması bekleniyor. 

2020 yılının son merkezi yerleştirmesi için tercihler 30 Aralık ile 7 Ocak tarihleri arasında alınacak.

EGM Bekçi Alımı Yapacak mı?

Geçtiğimiz ay bir açıklama yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu , Emniyet bünyesinde 2 bin bekçi kadrosunun daha boşta olduğunu söyledi. Bakan Soylu, bu kadrolarla birlikte yeni kadro ihdası olması halinde 8-10 bin yeni bekçi alımı yapılabileceğini söyledi. 

EGM bekçi alımının kısa sürede yapılması beklenmiyor. Yeni alımın 2021 yılında yapılması bekleniyor.

- Rütbeli Asker

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Askerlik mesleğine aday biriyim. Sitede haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Sorularınızı yorumlar bölümünden sorabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Açık Öğretimde Okuyanlar Polis Olabilir Mi? Nasıl Polis Olunur?

Açık öğretim lisesinde veya açık öğretim üniversitelerinde okuyanlar polis olup olamayacağı hakkında soru işareti taşımaktadır. Polis olabilmek için en az lise mezunu olmak gerekir ve önlisans ya da lisans mezunları polis amiri olarak da işe başlayabilir. Peki açık öğretimde okuyanlar polis olabilir mi veya nasıl polis olunur? Açık Öğretimde Okuyanlar Polis Olabilir Mi? Açık öğretimde [...]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir