Kalpten Ameliyatlıyım Askerliğe Elverişli miyim?

Kalpten Ameliyatlıyım Askerliğe Elverişli miyim?

Ben gecen nisan muayene oldum fakat askerlik şubesine gittiğimde doktor yoktu beni aile hekimine yönlendirdiler orada muayene esnasında hiç bir soru sorulmadı vs. rahatsızlığın var mı diye neyse kilo ve boy orantısına bakıldı ve elverişlidir kağıdını vererek beni gönderdiler bizim celp donemi mayıs ta ben ameliyat olduğum hastaneden raporlarımı alıp tekrar muayene olmak için itiraz sansım var mıdır?

Merhaba, normalde kalp rahatsızlığınızı ve öncesinde ameliyat olduğunuzu aile hekimine söylediniz mi? Eğer söylemediyseniz söylemeniz gerekiyordu. Kalp rahatsızlıkları hafife alınmayacak rahatsızlıklar arasında yer almaktadır. Siz tüm raporlarınız ile birlikte tekrar askerlik şubesine başvurarak askeri hastaneye sevkinizi isteyip durumunuzu, rahatsızlıklarınızı askeri hastanede doktora sunmalısınız. Doktorun sizi incelemesi sonucu askerliğe elverişli olup olmadığınıza net şekilde karar verilecektir.

İhmal etmeden bu işlemleri yaptırmanızı tavsiye ederiz. Askerlik şubesi sizi tekrar aile hekimine gönderirse gidin ve aile hekiminize durumunuzu anlatın ve sizi gerçekten muayene edip askerliğe elverişli olup olmadığınızı belirlemesini sağlayınız.

Not: Konu altından aynı durumda olan adayların soru ve cevaplarına ulaşabilir, konu hakkında sizler de sorularınızı alt kısımdan sorabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.