Kadroya Geçmek İçin Askerlik Tecil Ettirmek

Merhabalar kamu dairesinde taşeron olarak güvenlik işinde çalışıyorum ocak 2016 ayında askerlik tecil hakkım bitiyor lise mezunu olduğum için tecil uzatma gibi bi durumum yok taşeronlara kadro gelmesi durumunda ben kadromun geldikten sonra askere gitmeyi düşünüyorum yoksa acaba kaçak durumuna düşüp bana kadro vermezler mi ? teşekkürler cevabınız için çok merak ediyorum acil cevaplanırsa memnuniyet duyarım kolay gelsin. tekrardan teşekkürler.


Kadro için sizden askerlik durum belgesi istenirse ve bu belgede durumunuz asker kaçağı olarak gözükürse muhtemelen sizi kadroya almazlar, bu sebeple askerliği biran önce aradan çıkartmanız yada tecil ettirmeniz gerekmektedir. Sizin yapabileceğiniz en önemli şey şubeye giderek tecil hakkınız var mı? yok mu? bunu öğrenmek olacaktır. Eğer tecille ilgili bir imkan sunulursa askerliğinizi tecil ettirip işinize devam edersiniz.

About Site Yöneticisi

Check Also

TSK subay alımı ilanı yayınlandı! Başvuru ekranı ve şartları…

Türk Silahlı Kuvvetleri, en az 60 KPSS puanı ile alım yapılacak olan subay alımı ilanını yayınlandı. Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlığına ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir