23 Temmuz 2018 , Pazartesi

İzinden Sonra Geç Teslim Oldum Askerliği Uzar mı?

Bir sorum olacaktı, biraz alakasız olabilir ancak yardıma ihtiyacım var. Kıbrısta askerlik yaptığım birliğimden gataya sevk aldım ve ilk gün bana 1 ay sonrası için gün verildi ama birliğime dönmem maddi sorunlarımdan dolayı 10 günü buldu. Döndüğümde ne ben birşey söyledim ne de komutanlarım bu konuda seslerini çıkardı. Askerliğimi uzatma riski varmıdır bu durumun?

Merhaba, bu gibi durumlarda askerlik uzayabilir, konuyu söyle özetlemek istiyorum, herhangi nedenden ötürü, izin, hastalık, vs. askeri birliğinizden çıkarken izin kağıdı verilir ve bu izin kağıdında birlikten çıkış ve giriş teslim tarihi bulunmaktadır. Bu tarihten sonra birliğinize teslim olmadığınız her ün için fazla askerlik yapabilirsiniz. Ancak sevk durumlarında bu böyle olmasa da, hastanede işinizin bittiği tarih hemen hemen sistemlerde bellidir, bu tarih muhtemelen birliğinize iletilecektir. Siz o tarihte birliğinize teslim olmazsanız sıkıntı yaşayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Özel Hastane Raporu Askerde Geçerli mi?

Özel veya vakıf hastanelerinden alınan raporlar hiçbir şekilde askerlik sürecinde geçerli değildir. Askere başlangıçta yaşanan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir