İnternetten E-Devlet Askerlik Sevk İşlemleri

34

Bilindiği üzere internet üzerinden e-devlet askerlik sevk işlemlerini artık askerlik şubesine gitmeden yaptırabilirsiniz. Askerlik yerleri açıklanmış olan askerlik adaylarının sülüslerini almak yada askerlik sevk işlemlerini yerine getirmek adına gitmekle yükümlü oldukları askerlik şubelerine artık gitmelerine gerek kalmadan online olarak kişisel e-devlet şifreleri ile internet üzerinden yapmaları mümkün hale getirilmiştir. Sistemin gelişmesiyle birlikte askerlik şubelerinden oluşan uzun kuyruklar ve beklemeler artık bitti denecek kadar az hale gelmiştir.

E-Devlet Askerlik Sevk İşlemleri

Sevke tabi olan asker adayları için yapmakla yükümlü oldukları sevk işlemleri vardır. Bu işlem sülüs belgelerini almaları ve varsa yol ücretlerinin alınmasıdır. Askerlik yerleri açıklanan asker adayları askerlik sülüs belgelerini sevk işlemleri gerçekleşmesi için askerlik şubelerinden yada internet üzerinden e-devlet askerlik işlemleri kısmından online olarak kendilerine ait kişisel e-devlet şifreleri ile alabilirler.

Aldıkları sülüs belgesi ile birliklerine teslim olacak olan asker adaylarının teslim tarihleri sülüs belgeleri üzerinde yazmaktadır.

Yorum yok
 1. bekir akbulut diyor

  merhaba ağustosta askere gideceğim,gideceğimiz birlikler ne zaman belli olur acaba?

 2. yılmaz bayram diyor

  agustos da askere gidecegim yerler ne zaman açıklanıyo. ?

 3. fırat gültekin diyor

  ne zaman askere gideceğım

 4. Ömer Yetim diyor

  Güzel Bilgileriniz İçin Teşekkür Ederim..

 5. MEHMET ATMACA diyor

  e devlet den nereden bakıyoruz bulamıyorum askerlik durumum hakkında bir durum gösteren yer.

 6. fuat toraman diyor

  Merhaba. Temmuz 15 ila 20 arası gidecegimiz yerler açıklanacakmış. Ben 1992 dogumluyum tescil bozdurdum.agustos un kaçında asker olurum bir tarihi varmi.? Teşekkürler.

 7. berat ünal diyor

  15.01.1995 muane kağıdı gelmedi nezaman gelir

 8. hasan ar diyor

  benim askerliği ne zaman acıklıcaksınız agustosta gidiyorum

 9. ilker Ertürk diyor

  s://giris.turkiye.gov.tr/Giris/e-Devlet-Sifresi Adrese girerek e devlet şifreniz ile gireş yapın sonrasında bilgileriniz gözükecektir.Ha bilmem felan derseniz gidin askerlik şubesine aynısını diyecektir ptt den e devlet zarfı alacaksınız sonrasında dediklerimi uygulayın.Agustosun 4 ünde gidiyoz

 10. dilaverişler diyor

  beklemete sıklıdık artık ya ne zaman gıderım ya

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.