İlk Celp Döneminde Askere Gitmek İçin

İlk Celp Döneminde Askere Gitmek İçin

Merhaba yılbaşında tecilim bitiyor ve ilk celp döneminde askere gitmek istiyorum ne yapmalıyım? Bana bir yol gösterebilir misiniz? Sayın Yöneticiler.

Merhaba değerli asker adayı, askere ilk celp döneminde gidebilmeniz için 2015 yılı son celp dönemi olan Kasım celp dönemine kadar tecilinizi bozdurmanız gerekiyordu. Tecilinizi şimdi bozdursanız bile 2016 yılı Şubat celp döneminde gitme ihtimaliniz çok düşük olacaktır. Yinede siz en kısa sürede kendi askerlik şubenize başvurarak işlemlerinizi yaptırıp tecilinizi kendiniz kaldırınız. Sonrasında erken sevk dilekçesi veriniz, askere erken alınma ihtimaliniz olabilir, ancak kesin değildir.

YORUMLAR

 1. giray dedi ki:

  Merhabalar kasim 1996 dogumluyum geçtiğimiz ay askerligimi tecil ettirmek için şubeye gittim ve aile hekimine gonderildim aile hekimi yaptığı muayenede beni hastaneye sevk etti ve bu kararı subeye ilettim şubede en yakin askeri hastaneye gönderdi fakat gitmedim üzerinden 1 ay geçti subedeki memur rahatsizligimdan dolayi bana azda olsa curuk verilme ihtimalim olduğunu söyledi bu yuzden gitmeye cekindim bu yuzden işlemde yarım kaldi şimdi askerligimi tecil ettirmek için verilen sure daraliyo bir an önce gidip tecil ettirmek istiyorum ama bu nedenden dolayı gitmeye cekiniyorum aklıma işlemi iptal ettirip belli bir sure sonra tekrar en bastan tecil işlemi yaptırmak gibi bir fikir geldi böyle bir şey yapabilir miyim eğer böyle yapabilirsem aile hekimine bir daha gonderildigimde rahatsizligimi gizleyecegim ve hastaneye sevk edilme gibi bir durum söz konusu olmadan tecil işlemi olacak bana bir yardımcı olurmusunuz böyle bir formül olabilirmi veya hiç subeye gitmesem bu yıl hiç bir askerlik basvurusu yapmadan askere alinirmiyim kafam çok karisik lütfen yardım edin üniversite sınavına hazirlaniyorum bu arada

 2. umutkoçar dedi ki:

  muane oldum ve islemler bittikten sonra bir kagıt verdiler ve kağıdın ustunde muhtemelen sevk tarihi04.02.2016 yazıyo ve sonradan edevlete dusen kagıt tada 07.02.2016 yazıyo ve yerim belli degil nasıl olyo nezamn gidecegm yardım edin işi gucu braktık

  1. Ast Subay dedi ki:

   Merhabalar, kesin sevk tarihleri yavaş yavaş açıklanmaktadır. Durumunuz hakkında sonuçlandırma yapılmadıysa kesin sevk belgeniz bir sonraki celbe kalmış olabilirsiniz.