Gönüllü Askerlik Süresi ve Gönüllü Askerlik Başvurusu

Gönüllü Askerlik Süresi ve Gönüllü Askerlik Başvurusu

Son günlerde gündemde olan Gönüllü Askerlik Başvuru Nasıl Yapılır? Detaylarıyla birlikte sizler için özel hazırladığımız haberimizde yer alıyor.

TSK sözleşmeli er alımı başvurusu yani Gönüllü Askerlik Başvurusu nasıl yapılır?

Sözleşmeli olarak görev yapacak olan erler 2.000 TL net maaş alacak ve en fazla 10 yıl görev yapacaklar. TSK tarafından sadece bekârlar arasından seçilecek gönüllü askerler kurulması planlanan profesyonel orduya hizmet edecekler. En az görev süresi 3, en fazla görev süresi 10 yıl olacak olan gönüllü askerler, 10 yılı tamamlamaları halinde en az 60 bin TL emekli ikramiyesi alacaklar.

Gönüllü Askerlik Başvurusu TSK’nın kendi internet sitesi üzerinden yapılıyor. Başvuruda bulunmak için, haberimizin en altında yer alan başvuru bağlantısına tıklayarak karşınıza gelen formu eksiksiz olarak doldurmanız gerekmektedir.

Peki, sözleşmeli er başvuruları nasıl yapılıyor?

Sözleşmeli er için yapılacak başvurular Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinden online olarak gerçekleştiriliyor. Başvurular sadece online olarak kabul edildiği için, posta, kargo ve faks yoluyla yapılan başvurular dikkate alınmıyor.

Sözleşmeli er olabilmek için genel şartlar ise şöyle;

-En az ilköğretim ya da dengi bir okul mezunu olmak,
-Başvurunun yapılacağı yılının Ocak ayı itibariyle yirmi yaşından gün almış olmak gerekli ve üst sınır olarak 25 yaşını doldurmamış olmak gerekmektedir.
-Askerlik hizmetini er yada erbaş olarak yapmış olmak ya da askerlik hizmetine hiç başlamamış olmak.

Askerdeyseniz ve vatani görevinizi yapıyorsanız, hizmetinizin bitiminde teskere bırakarak sözleşmeli er olma ihtimaliniz maalesef bulunmuyor.
Peki, yapılan ön başvuru sonuçlarını nereden öğrenebilirim?

Sözleşmeli askerliğe başvuruda bulunan adaylar, ön başvuru kılavuzunda yer alan faaliyet takviminde yer alan tarihler aralığında Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nın internet sitesi üzerinden öğrenebilirler.

YORUMLAR

  1. kemal kayacan dedi ki:

    gönüllü askerlik icin hangi siteye basvurabalirim? Saatlerdir ariyorum ama birsey bulamiyorum.
    Kayacan Kemal