FMF Hastaları Askerlik Yapar mı ?

FMF Hastaları Askerlik Yapar mı ?

Merhaba, Ben 12-04-1992 doğumluyum. 2000 yılından beri FMF hastasıyım ve raporum, tahlil sonuçlarım elimde, ben bu hastalıkdan dolayı askerlik yapabilirmiyim yapamazmıyım, yapamazsam işlemler nasıl ilerleyecek ve ne kadar süre içinde muaf olabilirim ? Yardımlarını bekliyorum, kolay gelsin…

CEVAP: Merhaba, hastalıklar üzerine yorum yapıp akıl karıştırmak istemediğimiz için, askerlikten muaf olacak hastalıklar hakkında bilgi vermiyoruz. Sizin durumunuz için söyleyebileceğimiz durum ise askerlik mueyeneniz sırasında hastalığınız ile ilgili olarak, yetkili kişilere raporlarınızı ve durumunuzu anlatmanız olacaktır. Durumunuz hakkında askerlik kararını heyet belirleyecektir.

YORUMLAR

  1. HALİL GELDİ dedi ki:

    Fmf hastasiyim 2011 yilinda teshis kondu.genetik tahlil yapildi elimde tahlil sonucum var. 2014 agustosta sevke tabiyim. 22 temmuzda sevk belli oluyor. Ogretmenim.askerden curuk raporu almam mumkun mu? İlginiz icin tesekkurler.

  2. yunus dedi ki:

    Merhaba Fmf Hastasıyım 2011 yılından bu yana, askeri şube tarafından hastaneye sevkim istendi ama yaklaşık 10 yıldır net olmayan bişey var Fmf hastaları askerlik yapıyor mu yapmıyor mu? Net bir cevap verirseniz sevinirim. iyi günler.