Ana Sayfa Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

F-1 istanbul Park Formula 1 Heyecanı Turkey Pendik Kurtköyde Jandarma Görev Başında

Bu haberin fotoğrafı yok

İstanbul Park Pistinde 28 ve 29 mayıs tarihleri arasında İstanbul Pendik Kurtköyde yapılacak olan Formula 1 Türkiye Grand Prixsi nedeniyle yaklaşık bin jandarma görevlisi orada görev yapıcaklar. Herkeze iyi F-1 ler, bu tarz sosyal faaliyetlerin Türkiyede gerçekleşmesi için elinden geleni yapan tüm insanlara bizde teşekkür ediyoruz.


İstanbul Jandarma Komutanlığından alınan bilgiye göre, jandarma, Formula 1 yarışları süresince İstanbul Park Pisti ve çevresi ile sorumluluk bölgesindeki yol güzergahlarında bugünden itibaren her türlü güvenlik tedbirini aldı.

Bu çerçevede, yarışlar için İstanbul Park alanına çıkan ana ve tali yollarda, bu sabahtan itibaren eğitimli köpeklerle aramalar yapıldı. Uzaktan kumandalı bomba imha robotuyla bir tatbikat gerçekleştirildi. Temsili olarak bir valiz içerisine yerleştirilen bomba, robotla alınarak bölgeden uzaklaştırıldı. Temsili bomba, daha sonra fünye ile patlatılarak, başarılı bir şekilde etkisiz hale getirildi.

Yarışlar sırasında, bir Jandarma Komando Taburu’nun dışarıdan güvenliği sağlayacağı, yine güvenlik amacıyla Ankara’dan Jandarma Özel Arama Kurtarma Birliği (JÖAK) İstanbul’a gelerek, görev yapacağı belirtildi.

İstanbul Park alanının 50 değişik noktasına güvenlik kamerası yerleştirildiği, ayrıca frekans karıştırıcı “Jammer” cihazlarının da kullanılacağı kaydedildi.

Jandarma personelinin dışında, özel güvenlik ve Formula 1’e ait yabancı özel güvenlik personeli de görev alacak.

Ayrıca, güvenliği tehdit edebilecek her türlü maddenin içeri sokulmasını engellemek için giriş kapılarında görevli jandarma ekipleri tarafından yapılacak kontrollerde duyarlı kapı, x-ray cihazı, el dedektörü ve ayna kullanılacak.

Kadın izleyicilerin detaylı aramaları da kadın astsubaylar tarafından gerçekleştirilecek.

İstanbul Park’a gelecek izleyicilerin trafik konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamamaları için yarış alanına ulaşan ana ve tali yollar, hassas kavşaklar ve otoparklar bölgesinde çok sayıda noktada jandarma trafik ve jandarma motosikletli tim personelleri görev yapacak.