Esgm Hizmet Dökümü – Maaş Sorgulama

Esgm Hizmet Dökümü – Maaş Sorgulama

Öncelikle sizlere esgm nedir? ondan bahsetmek istiyoruz. ESGM devletin çalışanlar için özel olarak hazırlamış olduğu maaş ve hizmet dökümü sonuçlarınızı görebileceğiniz bir sistemdir. Sistem üzerinden tüm sigortalılar, çalışma süreleri boyunca primlerinin ödendiği ayları, ödemelerin ne kadar tutarda gerçekleştiğini, kaç Türk Lirası maaş üzerinden sosyal güvenliklerinin yapıldığını kolayca görebilirler.

Genelde sistem sürekli kapalı olmaktadır, muhtemelen teknik yapıyı henüz tam anlamı ile oturtamadıklarından kaynaklanan bazı sorunlar yüzünden sisteme erişim ara ara kapalı konuma gelmektedir. SGK web sayfası altında hizmet veren https://esgm.sgk.gov.tr sistemi bir çok çalışanın arayışına cevap vermektedir. Araştırmalarımız sonucu her ay Google arama motorunda “esgm” kelimesini yaklaşık olarak 250.000 kişi aramaktadır. Bu aranma hacmide bizi bu konuya açmaya teşvik etmiştir.

Eskiden ssk sorgulama sistemi üzerinden gerçekleşen sigorta sorgulama işlemleri gün geçtikçe yeni sistem olan esgm sistemine geçmektedir. Bu sistemi kullanmak için ayrıca e-devlet sisteminide kullanmanız mümkündür.

ESGM sistemi ile hizmet dökümünüzü sorgulayabilir, maaş sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.