Erken Sevk Mayıs Celp Ayı Başvurusu

403

Erken sevk yaptırmak isteyen asker adayları için Mayıs celbindeki erken sevk işlemi hakkında bir kaç bilgilendirmede bulunmak istiyoruz.

Öncelikle erken sevk işleminin ne işe yaradığına değinmek istiyoruz, erken sevk askere gitmek isteyen asker adaylarının celp dönemlerinden daha önce askere gidebilmeleri için yaptırdıkları işleme denmektedir. Bu işlemde adaylar Erken sevk dilekçesi vererek gitmek istedikleri celp dönemlerini Milli Savunma Bakanlığına bildirmekteler.

Erken sevk dilekçesi verebilmek için askerlik muayene işleminin yaptırılmış olması ve varsa tecilin kaldırılmış olması gerekmektedir.

Mayıs celbi için Erken sevk dilekçesi, en geç Şubat ayının 15’ine kadar askerlik işlemleri yaptırılıp, askerlik şubesine teslim edilmelidir.

Erken sevk dilekçesi her zaman kabul görecek bir dilekçe değildir. Bazen erken sevk olarak askere gitmek için dilekçe vermiş olan adayların erken sevk işlemleri kabul görmeyip sonraki celp dönemlerine sarkmaları olabilmektedir.

Erken Sevk Mayıs Celp Ayı Askerlik Başvurusu ile ilgili olarak aklınıza takılan soruları alt kısımdan yönetime iletebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.