E-Devlet’ten Alınan Askerlik Belgelerine Dikkat!

E-Devlet’ten Alınan Askerlik Belgelerine Dikkat!

Milli Savunma Bakanlığı Askeralma Genel Müdürü Tuğgeneral Davut Ala imzalı genelgede, ”e-Devlet Kapısı üzerinden alman ve aynı zamanda terhis belgesi yerine de kullanılan askerlik durum belgesinin ibraz edilen makamlarca kabul edilmesi” konusunda uyardı.

e-Devlet Kapısı üzerinden alınan ve elektronik ortamda kamu kurum ve kuruluşlarına sunulan askerlik durum belgesinin, ilgili makamların imza ve mühürünü taşıyan askerlik durum belgesi ile aynı hukuki niteliğe sahip olmasının sağlandığı, bu bağlamda, e-Devlet Kapısı üzerinden alınan ve aynı zamanda terhis belgesi yerine de kullanılan askerlik durum belgesinin ibraz edilen makamlarca kabul edilmesi ve yeniden ıslak imzalı belge talep edilmemesi bildirilmektedir.

Belgeye ulaşmak için tıklayınız…

e-Devlet Askerlik Durum Belgesi Sorgulama

Askerlik durum belgenizi ulaşmak için izleyeceğiniz ikinci ve çok daha kolay seçenek e-Devlet Kapısı…

T.C. kimlik numaranız ve e-Devlet şifreniz ile birlikte (e-Devlet şifreniz yoksa veya unuttuysanız Türkiye’deki tüm PTT şubelerinden şifrenizi alabilirsiniz) e-Devlet Kapısı’na girin. Sitede bulunan arama kısmına “Askerlik Durum Belgesi Sorgulama” yazarak Milli Savunma Bakanlığı tarafından sağlanan e-Devlet hizmet sayfasına gidin.

Burada karşınıza çıkan bilgilendirme yazısını okuyarak, size aktarılan bilgileri kabul ettikten sonra; “yeni belge oluştur” butonuna tıklayın. “Yeni belge oluştur” butonuna tıkladıktan sonra resmi barkodlu askerlik durum belgeniz ekrana yansıyacak. Bu belgeyi “Dosyayı indir” diyerek bilgisayarınıza kaydedin. İndirdiğiniz dosyanın çıktısını alarak askerlik durum belgenizi ilgili kuruma veya makama sunabilirsiniz.

Askerli durum belgenizi sorgulamak ve edinmek istiyorsanız tıklayınız…

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.